Jūlija kompass

Linduchy
Linduchy 8. augusts 2017 16:22
1679

Mūsu dzīve sastāv no pagātnes bagāžas, tagadnes izvēlēm un sapņiem par nākotni. Mums ir izvēle - spert soli uz priekšu, atkāpties soli atpakaļ, pagriezties pa labi vai pa kreisi, bet varbūt doties uz dienvidrietumiem vai ziemeļaustrumiem. Mūsu dzīve ir ceļš, kuru piepilda krustojumi un šķērsielas, kvartālu labirinti, apvedceļi un strupceļi. Tev ir jābūt kustībā. Ja bākā beigusies degviela, ir jāturpina ceļš kaut vai ar kājām. Taču brīdī, kad ir sakrājies nogurums, ja esi nonākusi dzīves krustojumā un nezini, kuru ceļu izvēlēties, visprātīgāk ir apsēsties "dzīves parkā" uz soliņa un apdomāties.

20170808121554-47724.jpg

Vasaras vidus manā dzīvē iezīmējās ar elektrošoka lādiņu, kuru saņēmu no Saturna, kārtojot savas dzīves eksāmenu. Patiesībā es domāju, ka eksāmens jau ir nokārtots pavasarī, bet izrādījās, ka tā ir bijusi tikai "pirmā daļa". Ja izvēlies nepareizu dzīves taciņu, agri vai vēlu saņem elektrošoka lādiņu sānos - Saturns nemāk savādāk pārliecināt, ka jāiet pa citu ceļu, tāds nu viņš ir.

Meklējot pareizāko ceļu, manās rokās nonāca vairākas grāmatas. Kārtējo reizi guvu apliecinājumu, ka lietas mūsu rokās, notikumi un cilvēki, kas ienāk mūsu dzīvē, nav nejauši. Tie ienāk mūsu dzīvē, lai palīdzētu un dotu mums kādu mācību.

20170808101237-92162.jpg

Vasaras iedvesmojošākā un skaistākā grāmata - Gundegas Bičevskas "Dimanti tavā pagalmā". Iedvesmojoši un uzmundrinoši stāsti. Fantastiski skaistas fotogrāfijas. Ikdiena, kura pārtop burvīgos svētkos. Dzīves mirkļu svinēšana. Aicinājums mīlēt sevi VAIRĀK. Mazāk satraukties par lietām, kuras mēs nevaram mainīt. Kontrolēt dzīves sastāvdaļas. Uzlabot vidi vai mainīt to. Pārskatīt attiecības ar cilvēkiem, atsakoties no tiem, kas tavā dzīvē ienes vien negatīvas vibrācijas. Grāmata atmodina sievišķību, rada vieglumu un liek pasmaidīt, kad esi vērīgāk palūkojusies apkārt - un pēkšņi izrādās, ka tie dārgie un mirdzošie dimanti visu laiku ir bijuši tavā degungalā.

Man ir izdevies īstenot arī vasaras apņemšanās punktu par grāmatu lasīšanu. Visas 5 izdevniecības Kontinents grāmatas ir izlasītas, par 3 no tām jau ir tapuši blogi (Tasmīnas Perijas grāmata "Zelta nams"Laienas Moriartijas grāmata "Patiesi. Neprātīgi. Vainīgi"Mišelas Ričmondas grāmata "Laulību līgums", palieku parādā portāla lasītājām atsauksmi par vēl 2.

20170808120243-99026.jpg

Rosīšanās dzimtas mājā manī modināja vēlmi atjaunot zudušo dzimtas koku, uzzināt vairāk par senčiem un atklāt dažus rūpīgi glabātus dzimtas noslēpumus. Vēstures izpētes līkloči atvēra acis uz daudzām lietām manā dzīvē. Šobrīd dzimtas koks ir gatavs par 90% - vēl ir palicis aizpildīt informāciju par vienu atzaru. Viens no intriģējošāko noslēpumu prāta mežģiem pagaidām vēl nav atrisināts, bet tas ir tikai laika jautājums, jo rudens sākumā ir izredzes iegūt vairāk informācijas. Ģimene skatās uz manu rosīšanos ar izbrīnu un neizpratni, jautā, kas man liek to darīt, kas man liek stundām ilgi ķimerēties ap vecām bildēm, vēstulēm un arhīvu ierakstiem. Bet es jūtu, es zinu, ka man tas ir jāizdara, tas ir mans uzdevums, lai saglabātu informāciju nākamajām paaudzēm.

20170808121635-45512.jpg

Skaidrs ir viens - mana aizraušanās ar dabas un augu izpēti ir ieprogrammēta ģenētiskajā līmenī. Manā dzimtā vairākās paaudzēs sievietes atklāja savu saikni ar dabu tieši pēc 30 gadiem. Nopietni pievērsos senču veidotajam dārzam, kurā aug īpaši izraudzīti augi, kuri nezinātājiem var izrādīties bīstami un pat nāvējoši. Indīgie augi nelielās devās un pareizās kombinācijās var tikt izmantoti dažādu slimību ārstēšanai, taču rīkošanās ar tiem prasa īpašas zināšanas un piesardzību, tāpēc ar interesi devos uz LU Botāniskā dārtza rīkoto ekskursiju par indīgajiem augiem. Dabai ir varens spēks un arī bīstams skaistums, jo nereti skaistākie dabas veidojumi ir indīgi. Ļoti interesanta ekskursija. Un Botāniskā dārza vide mani vilina atkal un atkal - mierpilna pastaiga un iespēja uzzināt vairāk par augiem. 

20170808124241-59934.jpg

Šajā laikā pastiprināti izjūtu savu saikni ar dabu, tāpēc turpinās arī manas ēdienkartes transformācija. Mana ikdiena - varavīksnes ēdienkarte. Protams, gadās kāds grēka brīdis ar kūku...jo man patīk cept kūkas. :D

20170808124321-69342.jpg

Bet pamatā manā ēdienkartē ir visu iespējamo krāsu dārzeņi, augļi, ogas, pākšaugi un graudaugi. Sēklas un rieksti ir kā punktiņš uz "i" - salātos, uz brokastu maizītēm, zupās u.c. Nav runa par veģetārismu vai vegānismu, bet gan par dabas spēka uzņemšanu caur augu valsts produktiem.

20170808122355-66699.jpg

Un atsevišķs stāsts ir par sauli, ķiplokiem un sudrabu. Viss sākās ar filmu par vampīriem. Zinu, zinu, ka šobrīd daudzas no jums pasmaida. Leģendas un nostāsti par nedzīviem asinssūcējiem, kas nes nāvi, ir zināmas visiem jau kopš senseniem laikiem. Skatoties filmu, manī radās pārdomas par šo briesmoņu vājajiem punktiem - un tie bija saules gaisma, ķiploki un sudrabs. Parasts skatītājs  īpaši neaizdomātos par šo faktu. Arī es pati agrāk par to neaizdomājos, bet šobrīd, kad ikdienā saskaros ar senču un citu dziednieku gudrībām, šie cīņas instrumenti man parādās citā gaismā. Katrā leģendā ir kaut kas patiess. Senos laikos viedi cilvēki prata apslēpt informāciju tekstos un attēlos, lai nodotu šīs zināšanas nākamajām paaudzēm. Mums tikai ir jāprot tās saskatīt, saskatīt likumsakarības, nevis truli plūst pa straumi, pieņemot par absolūtu patiesību to, ko mums "iebaro". Nostāstos tie ir vampīri, bet mūsdienās tās ir slimības, kuras pārņem pasauli ar epidēmijas spēku.

20170808152315-68003.jpg

Vasaras apņemšanās saraksta punkts par 50km + nakšņošanu teltī pagaidām ir izpildīts tikai par 50%, jo kilometri ir nostaigāti pat vairāk, bet nakšņošana teltī kaut kā ir izpalikusi. Nolaidība no manas puses, nevienu citu nevaru vainot šajā neizdarībā. :D Bet labi, ka man vēl ir augusts, lai to izdarītu. Arī Kuldīgas apmeklējums man ir pataupīts kā saldais ēdiens augustam. Uz augustu ir atstāta arī randiņošana ar draudzenēm. Par šo punktu vislielākās raizes. Un kaut kā nepamet vainas sajūta, ka esmu pametusi draugus novārtā. 

20170808151912-25348.jpg

Citi aktīvi sūdzējās par vasaras apmaldīšanos, bet es baudīju vasaras aktivitātes, neskatoties uz laikapstākļiem. Jūlijā atklāju pasakainu peldvietu - klusa, nost no burzmas, neticami tīrs ūdens. Lai tiktu līdz tai, gan nākas mērot aptuveni 10km ar velo, bet tāpēc arī peldētprieks ir vēl lielāks. Auksts ūdens? Ne man! Jātver katrs mirklis, kamēr "vasara" ir šeit, jo nevar zināt, kad šī vazaņķe nolems atkal doties savās gaitās uz citām vietām. :D

20170808124405-42607.jpg

Augustā jums visām novēlu spēt saskatīt burvību ikdienišķās lietās, tvert mirkli un nepadoties! 

Linda

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 10. augusts 2017 13:25 hiperkeri

Paldies, hiper! :) (hug)

hiperkeri 10. augusts 2017 13:06

Lindiņ,patiešām spēcīgs raksts! Pa pirmo! Mani ļoti uzrunāja,paldies,bija ļooooti garšīgi:)(Y)(Y)(Y)

Linduchy 9. augusts 2017 14:58 ilzy

Jap (hug)(hug)(hug)

ilzy 9. augusts 2017 13:44

Kādu pašas saveidojam, tāda tā dzīve mums ir. Mums obligāti beidzot jāsarandiņo! :)

Linduchy 9. augusts 2017 12:38 Kerstyna

Un ceru, ka augusts būs vēl skaistāks :)

Kerstyna 9. augusts 2017 12:31

(Y)Pa skaisto :)

Linduchy 9. augusts 2017 09:16 rasas

Paldies :)

rasas 8. augusts 2017 20:56

Izcili!