Jaunākie motocikli un Latvijas sporta leģendu spēkrati pulcējas T/C Mols

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 6. aprīlis 2016 09:16
1155

Līdz šī gada 30. aprīlim tirdzniecības centrā “Mols” norisināsies izstāde „Latvijas Gada motocikls 2016”, kur visiem tirdzniecības centra apmeklētājiem būs iespēja aplūkot vairāk kā piecpadsmit 2016. gada jaunākos motociklu modeļus, Latvijas sporta leģendu motociklus un mākslinieku gleznas, kas veltītas moto tēmai.

Pavasarī Latvijā tradicionāli tiek atklāta motociklu sezona, kurai par godu t/c "Mols" rīko šāda veida izstādi, un šogad tajā būs redzami arī 6 Latvijas sporta leģendu motocikli – moto sportista, ceļotāja un ļoti talantīgā “freestyle” braucēja Jāņa Rozīša triku braucamais, viena no apbalvotākā mūsdienu vēstures motošosejnieka Bruno Rožkalna šosejas sporta motocikls, Latvijas motokluba „MX Ādaži” radītāja un braucēja Leona Kozlovska motokrosa spēkrats, profesionālā un atraktīvā “freestyle” motobraucēja Mārtiņa Aleksandroviča lidojošā krosa „spāre”, aizrautīgā pasaules apceļotāja Anda Pikāna spēkrats un MX2 pasaules vicečempiona Paula Jonasa krosa motocikla prototips.

„Šī gada motosvētku vadmotīvs ir motosports, tāpēc izstādē t/c “Mols” piedāvājam apskatīt ne tikai “Latvijas Gada Motociklus” jaunākos motociklu modeļus, kas ir pieejami tirdzniecībā 2016. gadā, bet arī Latvijas sporta leģendu motociklus ar saviem unikāliem stāstiem un fantastisko pieredzi,” stāsta „Latvijas Gada Motocikls 2015” organizētājs Arnis Blodons.

 

“Aprīlis tirdzniecības centrā “Mols” tradicionāli jau vairākus gadus tiek pasludināts par motosvētku mēnesi. Motosezonas starts no t/c “Mols” ir kļuvis par ikgadēju tradīciju, pulcējot gan motociklu fanus, gan daudzus skatītājus, kuri ar lielu interesi apmeklē šo pasākumu. Kā arī jau trešo gadu esam gandarīti par sadarbību ar „Latvijas Gada Motocikls” komandu, un titula pasniegšana pie mums ir kļuvusi par vienu no vasaras gaidītākajiem notikumiem. Bet līdz tam – visu aprīli esam sagatavojuši un piedāvājam ikvienam interesentam atbraukt uz t/c “Mols” un apskatīt Latvijas sporta leģendu motociklu izstādi, kas pavērs daudz plašāku skatu uz motociklu tēmu,” stāsta t/c “Mols” menedžere Una Tukiša. 

“Mans motocikls ir domāts moto frīstailam, lēcieniem, akrobātiskiem lēcieniem gaisā. Spēkrats ir diez gan vecs, agrāk tas piederēja pagājušā gada čempionam motofrīstailā, bet 2010. gadā es to iegādājos, kad sāku nodarboties ar motosportu. Ar šo motociklu piedalos šovos visā pasaulē, lielākoties tas startē apkārt Baltijas valstīm – tuvākajā daļā Eiropā un Krievijā. Daudzas detaļas, kad lidoju, es ņemu no motocikla nost, bet kad startēju Ķīnā, Indonēzijā vai Āfrikā, tad lidojot ņemu līdzi visas detaļas. Man tur tiek iedots tieši tāda paša modeļa motociklu, kur es visas detaļas uzlieku tam virsū un startēju principā kā ar savu motociklu. Motociklam, kas šobrīd eksponējas t/c “Mols”, katru gadu tiek izgatavots jauns dizains, un tādā, kāds tas ir redzams izstādē, tas vēl nav piedalījies sacensībās,“ stāsta viens no zināmākajiem “freestyle” motobraucējiem Mārtiņš Aleksandrovičs, piebilstot, ka viņa izstādītais motocikls ir šāda veida vienīgais modelis Baltijā.

Viens no apbalvotākiem mūsdienu vēstures motošosejniekiem Bruno Rožkalns dalās: “T/c “Mols” šobrīd atrodas ekskluzīvs motocikls no Itālijas un ar tādu esmu piedalījies Krievijas čempionātā, kurā arī esmu vinnējis. Šis ir viens no labākajiem “Bruno Racing Team” motocikliem, kas piedalās sacensībās.” 

Izstādē ir redzamas arī četru mākslinieku – Rahmeta Redžepova, Allas Dzevaltovskas, Jeļenas Lukinas, Olgas Jevsejevas – radītās gleznas par moto tēmu. Katra no gleznām ir unikāla – Rahmeta Redžepova uguns sieviete uz motocikla aizdedzina ar savu enerģiju, Jelenas Lukinas romantiska līgava pārnes skatītāju uz jūras piekrasti. Allas Dzevaltovskas gleznas nosaukums “Moto-Sutra” runā pati par sevi. Gleznas neparastums ir tajā, kā tiek izmantotas īstas moto detaļas. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies