Jampadracis vēl pirms svētkiem

Autors: thezeezee, 2016. gada 22. decembris, 10:41:28
Jampadracis vēl pirms svētkiem

Mierpilns laiks pirms svētkiem man šķiet tikpat nereāls kā mans lidojums uz mēnesi. Manā dzīvē tā nenotiek, jo tik daudz, kas jāpaspēj un jāizdara. Nepārprotiet, es neesmu pārstresojusies un pārstrādājusies, bet jāatzīst, ka laiks pirms Ziemīšiem man paiet tādā vieglā skrējienā sākot ar dāvanu iegādi, beidzot ar visādiem pasākumiem... Turklāt sajūta, ka arī skatuves mākslinieki pēkšņi sarunājuši, ka visi koncerti jārīko vienlaicīgi. Decembris tāds pilns, pilns un janvāris liksies kā apstājies. Lai arī tas skrējiens līdz svētkiem ir kā acumirklis, te bija un te jau pagājis, tomēr man ir pāris knifiņu, kas palīdz šajā maratonā. Par to arī tālāk lasi...

Pirmā un svarīgākā lieta, ko mums, sievietēm jāatceras vienmēr – mums nav jābūt perfektām. Un arī mūsu svētkiem nav jābūt perfektiem. Svētki ir svētki, un tajos tāpat cilvēki mēdz strīdēties, bērni mēdz neklausīt, pīrāgi mēdz piedegt. Galvenais – necepies, ja Tavi svētki nav perfekti! Tici man, daudzām no mums ir tieši tādas pašas problēmas, ja arī tā neizskatās feisbuka glancētajās bildēs, un netici visam, ko redzi. Ņem visu vieglāk un necepies, ja pīrāgi piedeguši, vai vīrs ne tādu eglīti atnesa, vai kaķis apgāza to un sasita skaisto, lielo vāzi eglei. Šit hepens. Atceries to! Un nav svarīgi, ka būs jāpērk jauna vāze, vai pīrāgi ārā metami, galvenais būt ar savējiem pie eglītes, svecīšu gaismiņā un mīlestībā... :)

Ja jau reiz runājam par mīļajiem, tad nav nekāds noslēpums, ka Ziemassvētki ir dāvināšanas laiks. Ir ļaudis, kas dāvanas iegādā laikus, bet es noteikti nepiederu pie viņiem. Manā kalendārā krāsaino, zem eglītes liekamo krāsaino papīra sainīšu satura iegāde tiek veikta decembrī, un visdrīzāk pēdējās nedēļās pirms svētkiem. Viens knifiņš, kas man palīdz šajā procesā, ir saraksta izveidošana ar cilvēku vārdiem un idejām, ar ko viņus pārsteigt. Svarīgi doties uz veikalu, kad ir skaidra vīzija par konkrētām lietām katram (vai vismaz 90%) dāvanas saņēmējam. Man tiešām nestrādā princips – aiziešu, paskatīšos, gan jau kaut kas iepatiksies vai liksies piemērots dāvanai. Tieši pēc šāda principa šonedēļ nopirku visas dāvanas uzreiz (un ne maz) un tas man aizņēma tieši divas stundas.

Runājot par Ziemassvētku apdāvināšanos kā tādu, es viennozīmīgi varu teikt, ka esmu ar visām četrām PAR šo procesu. Man sagādā prieku dāvanu iegāde un vēl lielāks ir prieks, kad redzi priecīgu dāvanas saņēmēju. Tas prieksm, kas pazib acīs un vārdi „kā Tu zināji?” ir man īstākā svētku dāvana pašai. Un tam nav jābūt nekam dārgam, bet piemērotam otram cilvēkam. Īsti nederēs apmainīšanās ar kafiju, svecēm vai šokolādi. Pēdējās minētās, manuprāt, der ķeksītim, ne priekam (vismaz manā izpratnē).

Pasākumu maratons. Balles, ballītes, koncerti un pasēdēšanas – tas viss vienā mēnesī un vēl pie tam lielos daudzumos. Iespējams, ka daudzie saviesīgie pasākumi nerada lielu stresu, bet plānošana un loģistika gan var to izdarīt. Noteikti ir vērts ieplānot rezerves laiku nokļūšanai galapunktā, ja dzīvo lielākā pilsētā, jo pēkšņi ielas kļūst pilnākas ar cilvēkiem un auto, radot lielākus sastrēgumus un papildu laiku ceļā. Der atcerēties arī to, ka visur būt nav iespējams, un būs jāizdara izvēle, uz kuru pasākumu doties, bet ko – izlaist. Turklāt pirmssvētku laikā noderēs, ja atstāsi kādu vakaru nesaplānotu, jo tici man – uzradīsies neplānoti darbi un tad priecāsies, ka Tev ir atlicis laiks vēl kaut kam.

Decembris darbā daudziem ir ļoti darbīgs mēnesis, dažās sfērās tas ir pat darbīgākais laiks gadā. Kad darbi saskrējuši un ar tiem visiem jātiek galā, mans ieteikums – izej pusdienu pārtraukumā uz kādu attālāku ēstuvi, lai ceļā nedaudz izvēdinātu galvu un izkustinātu kājas. Vismaz man pastaiga „sazemē” stresu. Ej, ej, ej, kamēr viss stress ir izstaigāts. Jo garāka pastaiga, jo labāk. Der arī vīna glāze vakarā, bet tas kādu retu reizi, jo alkohols tomēr nav īsti veselīgs ikdienā un regulāri. Pastaigu gan nevar būt par daudz!

Decembri varētu raksturot dāvanu maratons, ballīšu maratons, bet tie nav vienīgie maratoni. Jau trešo gadu notiek labdarības maratons DOD PIECI. Šis ir brīdis, kad apstāties un tiešām saprast, kas ir vērtīgākais un svarīgākais dzīvē. Tās nav tās mantiņas un lietas, kas tiks atrastas zem eglītes, bet gan tie, kas tās mantiņas būs tur nolikuši un tie, kam tās lietiņas paredzētas. Tieši tamdēļ šo pēdējo nedēļu es varētu nosaukt par savu radio-klausīšanās-maratonu, jo es klausījos un dzīvoju līdzi Dod Pieci akcijai. Jebkurš no mums varēja ziedot naudiņu par dziesmu, ko pēc tam trīs radio dīdžeji, kas non-stop maratonā pavadīja 148h no vietas, ēterā uzlika izvēlēto dziesmu. Viņi šīs dienas pavadīja pat neizejot no radio studijas.

Šis DOD PIECI maratons manī izraisīja ļoti daudz dažādu emociju. Pirmkārt, man ļoti patika jauniešu entuziasms un iedegšanās par mērķi, kas spēj „pavilkt” ļoti daudz citu cilvēku. Otrkārt, šogad naudiņa tika vākta vēžu skartajiem cilvēkiem, lai palīdzētu viņiem emocionāli tikt galā pēc šīs slimības pārdzīvošanas. Latvijā tādu cilvēku ir ļoti daudz, un teju katrs no mums ar to saskāries tuvākā vai šaurākā ģimenes vai draugu lokā. Dzirdot šo cilvēku un viņu līdzcilvēku stāstus, uzvaras un zaudējumus, saproti, ka nekas dzīvē nav svarīgāks par mīlestību un ģimeni. Un tieši pirms svētkiem atgādināt šīs vērtības – noteikti bija ļoti vērtīgi man. Viens otrs stāsts bija tik aizkustinošs, ka bija grūti to klausīties bez asarām acīs. Tik daudz cilvēcības, nesamākslotības un īstuma. Treškārt, šajā svētku laikā sajutu īstu solidaritāti vienam pret otru. Cilvēkam pret cilvēku. Svešiniekam pret svešinieku. Vienotība mērķim palīdzēt tam, kuram šobrīd grūtāks laiks. Un ja Tu vari palīdzēt otram, tad ir jāpalīdz. :)

Nu tad lai PRIECĪGI jums visām šie svētki un ĻOTI LAIMĪGS 2017.gads!

Foto: weheartit

Konkurss: Svētki bez stresiem

20160829142329-64864.jpg

Jumavas grāmatas – Tava laika patiesā vērtība!