Ja jūties slikti vai iet grūti, paklausies MANTRAS

sandijasieviesuklubs
sandijasieviesuklubs 18. decembris 2011 10:31
3057

Jau kādu laiku, Kundalini jogas iespaidā, ierastās mūzikas vietā klausos mantras. Tas ir nomierinoši un tas ir arī pārsteidzoši efektīvi - kā  balss skaņa un svētie teksti kopā ar mūziku var ievest dziļi meditatīvā stāvoklī un vēl izdarīt brīnumainas lietas!

 

Mans stāsts par pievēršanos jogai sākās ar mantru. Es nejauši dzirdēju ļoti skaistu mantru internetā. Tā patiešām bija nejaušība, kā uzdūros Naad jeb skaņas jogas izcilai praktizētājai, dziedātājai Snatam Kaur. Viņas balss, par ko saka, ka tā ir "angelic voice" jeb eņģeļu balss, manī kaut ko izmainīja un jau nākamajā dienā (!) es sēdēju jogas klasē:)

{smallpic:1}

Snatam Kaur ir populāra mantru dziedātāja, kuras balss tiek uzskatīta par dievišķu

 

Skaņas joga Naad ir sena sistēma, kas attīsta balsi un liek atvērties balss dievišķajam aspektam. Ja dzirdi mantru un tā Tevi patiesi aizkustina vai vēl trakāk - tās noklausīšanās rezultātā kaut kas "atveras" vai "pamostas" dziļi dvēseles dzīlēs, tad zini, esi saskārusies ar Naad.

 

Ir dažādas mantru tradīcijas - ir hinduisma mantras, budistu mantras, bet es esmu aizrāvusies ar sikhu reliģijas mantrām, kas ir ļoti skaistas un tik melodiskas, ka drīz vien manā Ipodā jau ir sakrājušies simtiem ierakstu (Alelujā par to, ka Itunes tagad ir pieejams Latvijā!).

 

Kundalini jogā mantrai ir būtiska nozīme, tāpat kā jebkurā garīgajā praksē (arī kristiešiem ir savas mantras un arī senajiem latviešiem tādas ir!). Parasti nodarbību laikā veicot krijas, skan noteiktas mantras, bet pats interesantākais ar mani notika, kad pati pamēģināju tās padziedāt!

 

Kad kopā ar citiem jogas sekotājiem sagaidījām Jauno Ūdensvīra laikmetu 11-11-11, man bija iespēja piedalīties tādā kā rīta dievkalpojumā jeb Japji, kura laikā tika vairāku stundu garumā dziedājām noteiktas mantras. Lai gan sākumā tas šķita visai neierasti (no ko es tur dziedāšu utt), tomēr tas iekšējais stāvoklis, kādu sasniedzu, meditējot un vienlaikus skandējot šīs skaistās mantras, man bija ļoti spēcīgs piedzīvojums. Es redzēju ļoti brīnišķīgas vīzijas! Pat nesaprotot mantras nozīmi (tās ir gurmukh valodā), es redzēju, par ko ir konkrētā mantra un ko tā vēsta! Nu tas priekš manis bija brīnums:)

 

Arī ilgu laiku pēc šī notikuma es jutu mantru spēku. Tas ir patiess spēks, kas liek skaņai aizvibrēt līdz dvēseles dzīlēm. Mans Kundalini jogas skolotājs teica, ka mantra - tas ir kā kompass. Tikko sajūties zaudējis līdzsvaru dzīvē, skandini mantru un tu atgūsies atpakaļ uz sava ceļa. To esmu pārbaudījusi praksē - tik tiešām, tikko sajūtos ne pārāk labi, padziedot vai paklausoties mantru, nepatīkamās sajūtas pāriet kā ar roku atņemtas!

 

Garīgajās praksēs dziedāšanai ir ļoti liela nozīme. Iepazīstot mantru spēku, es sāku saprast arī baznīcas dziedājumu jēgu un patiesi  -arī mūsu pašu tautasdziesmas. Visskaistākās mantras manā mūžā bija tieši Saulgriežu naktī, kopā ar "Grodiem" - tur es sajutu, cik varena un dziļa ir mūsu pašu kultūra.

 

Šim blogam pievienoju vienu no manām pēdējā laika mīļākajām mantrām "Ajai, Alai". Klausoties vai skandējot šo mantru, tiek pacelta dvēsele. Šī ir ļoti spēcīga mantra, jo to pareizi praktizējot kopā ar meditāciju, tā dod spēku - viss, ko es vēlēšos, notiks. Mantras vārdos ir aprakstīts Augstākās esības spēks. Esi kā Dievs! Esi tik izturīgs un neuzveicams kā Dievs un Tev pavērsies dievišķš spēks.

 

Klausoties šo, es sajūtu - viss ir kārtībā pasaulē un ar mani:)

Foto: Spiritvoyage.com

Skaists mantru albums, tieši sievietēm, noklausies ŠEIT>>

Ajai Alai by Shakta Kaur Khalsa on Grooveshark
Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ilze_Liekmane 18. decembris 2011 15:12

BBC Ceebebies TV kanālā ir speciāla jogas programma bērniem - Waybuloo saucas :) Iespējams arī youtube kaut kas no tās ir :)

megumi 18. decembris 2011 14:03

Pievienojos par mantru burvību. Tās pat neizprotot var klausīties kā vienkāršu mūzikas mākslas darbu un apziņa tāpat tiks attīrīta. Man ļoti patīk tradicionālā Indiešu skanējuma mantras,taču jāatceras, ka mūsu pašu tautasdziesmas ir tikpat skaista mantrošana kā citām tautām un dziedāt līdzi bez problēmām var jebkurš,kaut vai par piemēru var paņemt - Pie Dieviņa gari galdi. Kad to dzied no sirds un tādi cilvēki, kas ielaiž savā sirdī Dievu, tad tas ir kaut kas pasakains un noteikt kaut kas nostrādā un izmainās mūsos.

http://www.youtube.com/watch?v=ClkDvNEWKu0

Es vēlētos padalīties ar šīs mantras skanējumu. Mani tā noteikti uzrunāja.

18. decembris 2011 11:10

tagad skaidra doma ir palikusi :)

zinu par kristīgu meditāciju, bet nepieņemu to priekš sevis.

sandijasieviesuklubs 18. decembris 2011 10:55

šeit interesants raksts par kristīgo meditāciju un mantrām
http://www.frimmin.com/faith/meditation.php

sandijasieviesuklubs 18. decembris 2011 10:51

es biju vairāk domājusi par to, ka dziedāt - vai tās būtu mantras, vai lūgšanas, vai tautas dziesmas, ar noteiktu nozīmi - tas var ļoti palīdzēt

18. decembris 2011 10:49

tā ir lūgšanu dziedāšana un viņa būtiski atšķiras no mantru skandēšanas. :)

sandijasieviesuklubs 18. decembris 2011 10:39

garīgi dziedājājumi

18. decembris 2011 10:39

Prieks ka atradi līdzsvarošanas "instrumentu" :)
Tikai kristiešiem nav mantras un nekad nav bijušas.

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā