Izstāde „Sēņu dienas” Dabas muzejā!

pece
pece 12. septembris 2012 11:20
699

No 12. līdz 16.septembrim Latvijas Dabas muzejā (turpmāk – LDM) būs aplūkojama ikgadējā izstāde „Sēņu dienas", kurā ikviens interesents ir aicināts iepazīt Latvijas sēņu dažādību.

Ja meteorologu prognozes par siltu un lietainu septembri apstiprināsies, tad izstādē sagaidāma liela sēņu daudzveidība. Šī ir viena no retajām LDM rīkotajām izstādēm, kurā apskatāmais materiāls tiek atjaunots katru dienu, tādēļ to ir vērts apmeklēt atkārtoti. Šogad izstādē būs unikāla iespēja klātienē aplūkot arī septembra sākumā Latvijā atrasto ēdamo savvaļas trifeli.

Sēņu izstādes LDM notiek jau vairāk nekā 60 gadus, tajās ir aplūkojamas kā ēdamas un neēdamas, tā arī Latvijā reti sastopamas un pat aizsargājamas sēnes.

Mazajiem sēņotājiem izstādē būs iespēja mācīties pazīt sēnes pēc izskata un smaržas, trenēties to noteikšanā, pētīt dažādas sēņu daļas palielinājumā un darboties ar „Sēņu alfabētu”. Savukārt skolēnu grupas aicinām pieteikties uz nodarbībām par sēnēm gan izstādes, gan nākamās nedēļas laikā (no 13. līdz 21.septembrim).

Kaut gan sēņošana Latvijā ir tradicionāla un sēņu lietošana uzturā populāra, iesakām izstādes laikā izmantot iespēju konsultēties ar muzeja mikologiem, lai iegūtu jaunas zināšanas, pasargātu sevi un savus tuvos no saindēšanās. Speciālists vislabāk sēni var atpazīt, to aplūkojot un izpētot, tādēļ nepazīstamas sēnes, nākot uz izstādi, var ņemt līdzi. Ja tā izrādīsies izstādē neesoša sēņu suga, tad, iespējams, tā nonāks muzeja eksponātu vidū.

Sīkāka informācija: www.dabasmuzejs.gov.lv

Foto: publicitēte

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies