Izmēģināju dejas terapiju uz savas ādas

Autors: sandijasieviesuklubs, 2012. gada 19. februāris, 10:23:00
Izmēģināju dejas terapiju uz savas ādas

Deju un kustību terapiju pie Indras Majores-Dūšeles izvēlējos izmēģināt, jo man kaut kā vienā brīdī sāka šķist, ka ķermenis un mana galva dzīvo divās dažādās realitātēs. Iedomājies, kā tas ir, ka caurām dienām tikai domā, domā, radi, notiek visādi mentāli procesi, bet ķermenis it kā dzīvo savu dzīvi. Tā ir mūsdienu "kaite" ļoti daudziem cilvēkiem, jo ikdienā mums vairs nevajag tik ļoti pielietot kustības - atliek vien apsēsties pie datora vai darbināt prātu.

Tomēr cilvēks ir viens vesels un ķermenis visu zina un atceras - katrs stress un pārdzīvojums rūpīgi nogulsnējas šūnās un ar laiku, ja ķermeni neizkustina, sākas visādas kaites un ķibeles.

Deju un kustību terapija palīdz ķermenim runāt savu valodu - caur deju izkustās ne tikai rokas un kājas, bet arī emocijas. Vai esi kādreiz pamēģinājusi padejot viena pati, aizvērtām acīm, pilnībā izbaudot skaņas un kustības spēku? Šādi ļauties dejām sanāk reti, bet izrādās, ir vesels terapijas virziens, ko vada psihoterapeiti - deju un kustību terapija palīdz tikt galā ar daudzām vainām.

Kā raksta centrs Miervidi.lv par šo terapiju - tā palīdzot:

{smallpic:1}

Bet reāli tas notiek tā:

 

Nodarbībā piedalās līdz 8 cilvēkiem. Sākumā mēs mācījāmies iepazīt telpu un iedraudzēties cits ar citu - kaut vai nebaidoties atrasties vienā telpā un kopā dejot! Es baidījos, kā man ies, jo esmu diezgan kautrīga, ja runa iet par mani kā fizisku ķermeni telpā. Es tā uz līdzenas vietas, skaidrā prātā dejot kopā ar svešiem cilvēkiem laikam nemaz nevaru, (taču kā izrādījās, varu gan!).

Pamazām terapeite Indra mūs jau ievilināja pilnīgā atbrīvotības stāvoklī un kādu pusotru stundu mēs visi ļāvāmies dažādām kustību meditācijām. Kāpēc meditācijām, jo man šķita, ka tieši to arī deja nozīmē - sajust sevi, atbrīvot sevī spontanitāti, ieklausīties ķermenī un savā prātā, maņās.

Visinteresantākais man šajā visā procesā šķita, kā es pārvēršos - no diezgan saspringtas, stresainas, nopietnas būtnes laimīgā un priecīgā bērnā! Deju terapija arī liek būt kā bērnam - tur ir jāgriežas kā vilciņām, jāripo, jāvārtās pa zemi, jāiztēlojas sevi kā dažādas figūras (esi dejojusi kā trijstūris?).

Taču tas nav stāsts tikai par sevi personīgi - tā kā tā ir grupas nodarbība, caur deju var izprast attiecības arī ar sevi un citiem. Kas man patīk labāk - vadīt vai būt vadītai? Kā es jūtos, kad aizsietām acīm akli sekoju dejā savam partnerim? Man pēc nodarbības bija ko padomāt par dažādām savas dzīves jomām un manām reakcijām tajās.

Pēc nodarbības es jutos viegli, pat laimīgi - atbrīvoti! Man gribējās vairāk žestikulēt, vairāk izrādīt savas patiesās emocijas, apķerties apkārt vīram ap kaklu, piemēram:)Arī savu ķermeni sajutu kaut kā tuvāk, mīļāk.

Deju un kustību terapija nav tikai izdejošanās - tie ir vingrinājumi dažādiem savas būtības un dzīves aspektiem. Turklāt, nav jābaidās, ja nav iepriekšējas dejošanas pieredzes - uz skatuves ar priekšnesumiem nebūs jāiet! Tā ir deja tikai savam priekam un izzināšanai.

 

Kur meklēt deju un kustību terapiju?: Centrs "Miervidi". Grupas sāksies no 22.februāra.

Foto: Oshocircleschool.com