Ir augusts...

Ardlem
Ardlem 31. augusts 2015 10:57
1140
Vispirms tās ir manu vecāko bērnu dzimšanas dienas. Viņi visi ir pamanījušies piedzimt augustā. Parasti tajās ir torte, un diena ir bērna - mammas diena, bet šogad mums sanāca negaidīts pārsteigums un Viestura dzimšanas dienā /8.08./ mēs devāmies ceļojumā, lai atgrieztos Jura dzimšanas dienā /11.08./ Nākamais ceļojums mūs gaidīja Madaras dzimšanas dienā - 19.08.
Tātad - ceļojumi! Ar mazākajiem bērniem mēs devāmies pie ūdeņiem un dažu dienu laikā paguvām izpeldēties vismaz astoņos ezeros un divās upēs, apbraucot loku - Rēzekne - Ļaudona - Cesvaine - Gulbene - Ludza - Rēzekne. Savukārt, lielās meitas-mammas dienā mēs braucām apkārt Rāznai un iepazināmies ar Mākoņkalnu un Lielo Liepu kalnu, kā arī iegriezāmies Untumos - saimniecībā, kur var izjāt ar zirgiem. Bērniem ļoti patika. Man arī.
Augusta centrālais notikums manā ciemā ir kapusvētki. Tā ir iespēja satikties tālākiem radiem un uzzināt, kā nu kuram ir klājies? Pirms tam ejam sapost tuvo mīļo aizgājēju dusas vietas.
Kamēr mēs dauzījāmies pa Latviju, manā dārzā ienācās raža. Tā nu sākās burciņu laiks. Lielā meita kādā dienā paziņoja: - mam, es tev nopirkšu tik burkas, cik vien tu gribēsi, tikai izbeidzam šo pasākumu! :D Toties mazā meita bija priecīga panašķoties, atnākot no dārziņa.
Dārzā mani sagaidīja arī pārsteigums. Mani rūpju bērni kopš pavasara, jo nemitīgi tika vai nu nolauztas, vai kā savādāk apskādētas, - gladiolas ir uzziedējušas! Turklāt viena no tām zaļā krāsā. Neatminos, ka pavasarī būtu pirkusi tādu krāsu...
Mans lielākais augusta izaicinājums - es uzkāpu zirgam mugurā! Kopš es sevi atceros, man ir nenormālas bailes no zirgiem. Ja kādu manīju, es tam nabaga kustonim metu tik milzonīgu līkumu...netraucēja ne brikšņi, ne strautiņi, lai tikai nenokļūtu zirgam ceļā..., ka pat zirgs sāka brīnīties, kas man ir lēcies? :D Bet nu beidzot es saņēmos un - man pat iepatikās atrasties zirgam mugurā :))
Starp savām ceļošanām un burciņām, es paspēju izlasīt vairākas grāmatas /nu ir man tāds niķis, ka nevaru aizvērt acis vakaros, ja nav vismaz pāris teikumi kādā grāmatā izlasīti.../. Šī nu ir tā grāmata, ar kuru gribas padalīties. Lasot šo grāmatu, es vietām smaidīju, tomēr vairāk gan pīkojos un pat raudāju... par to, kā gan grāmatas varoņi paši izposta savas dzīves, pieņemot nepareizos lēmumus, izdarot kļūdainas izvēles... Tomēr grāmata beidzās cerīgi - ir iespējams mainīt kļūdainos lēmumus un izdarīt pareizās izvēles. Ja vien dažreiz tas nebūtu par vēlu.... Dzīve ir sarežģīta padarīšana un tai ir laba humora izjūta...
https://www.youtube.com/watch?v=okZj6iChQJ8 Mana augusta rītu dziesma. Jau pasen es biju sapratusi, ka tautas dziesmās ir spēks un tās spēj dot enerģiju. Otra mana šī augusta dziesma - https://www.youtube.com/watch?v=v356cpgtGqM Šo dziesmu man atsūtīja kāds draugs, un... es pazudu tajā... tiku līdz savas sirds dziļumiem un vēl aiz tiem...
"Interesantākais" augusta notikums bija kāds zvans no kādas skolas direktora ar piedāvājumu - es vēlos nopirkt jūsu bērnus! Nē, nē, jūs tikai nepārprotiet!.... Stāsts ir par tarifikācijām un skolotāju algām atkarībā no bērnu skaita klasēs, tāpēc tie bērni tiek "medīti" jebkuriem līdzekļiem un paņēmieniem... Skolu būšanas un nebūšanas bija šīs vasaras aktuālākais temats, jo vēl nedēļas sākumā es īsti nezināju, kurās skolās tad nu mācīsies mani bērni? Šobrīd gan skolu jautājums ir atrisināts un jau rīt mēs visi vērsim vaļā katrs savas skolas/izglītības iestādes durvis. Zināšanu kalnā šogad rausīsies ne vien mani bērni, bet arī es pati, uzsākot studijas Rēzeknes Augstskolā filologos.

Ir augusta pēdējā diena. Vasara lēnām pāriet rudenī, jau bērzu lapas dzeltojas un zālē parādās zirneklīšu tīmeklīši ar mirdzošām rasas lāsēm tajos. Augusts man vienmēr ir bijis īpašs mēnesis. Nu gluži kā dziesmā - 

Tātad - mans augusts. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ardlem 31. augusts 2015 17:34

paldies, meitenes :)

Linduchy 31. augusts 2015 14:02

Pielabots viss, kas misējies ;)
Jauks blogs, paldies :) (Y) (F)

Nikte 31. augusts 2015 12:12

(F)(F)(F)

rasas 31. augusts 2015 11:12

Patika.. dzīvīgi. :)

Ardlem 31. augusts 2015 11:09

hhhmmmm... šim bija jābūt arī sadaļā - konkursi, bet kaut kā tas tags, otrreiz pievienojot, jo pirmo reizi nepievienojās raksts :( , ir paslīdējis garām.
lūgums - vai to youtubes linku var kaut kā padarīt aktīvu?