Inovatīvās paaudzes AAA klases riepas MICHELIN X LINE Energy spēj ietaupīt degvielas patēriņu

AASS
AASS 9. novembris 2016 16:27
1257

MICHELIN X LINE Energy pieder pirmajai riepu paaudzei ar AAA klases rites pretestību, kas domātas visām asīm. Izmantojot šīs paaudzes riepas, vilcējs ar piekabi, kurš veic garās distances, var ietaupīt līdz pat 1 litru degvielas uz 100 km, turklāt nezaudējot riepu izturību.

 

Līdz ar  MICHELIN X LINE Energy riepu D2 315/70 R 22.5 parādīšanos, kuras pēc Eiropas marķēšanas standartiem pieskaitāmas pie pirmajām A klases rites pretestības riepām dzenošajai asij, Michelin piedāvā pārvadātājiem pirmās AAA klases rites pretestības paaudzes riepas, kuras domātas visām asīm. MICHELIN X LINE Energy F 385/55 R 22.5 riepas uz piedziņas asi un MICHELIN X LINE Energy T 385/55 R 22.5 riepas uz piekabes asīm arī pieskaitītas A klases riepām.

 

Salīdzinājumā ar iepriekšējās paaudzes MICHELIN X LINE Energy (BBA klase) riepām, šo riepu izmantošana visā transportlīdzeklī ļauj ietaupīt līdz pat 1 litram degvielas uz 100 km, vienlaicīgi samazinot par 2,66 kg CO2 emisiju. Vidējais degvielas izmaksu ietaupījums var sasniegt 1610 eiro riepas pirmajā lietošanas gadā (pirms protektoru padziļināšanas un atjaunošanas). Līdzās degvielas ietaupījumam tiek saglabāti arī citi Michelin riepu parametri kā km nobraukums un lietošanas drošība.

 

Inovatīvo tehnoloģiju izmantošana

 

Michelin X Line Energy riepās izstrādē izmantotas vairāki inovatīvo tehnoloģiju risinājumi:

 

Riepu protektoru elementi, kuri vulkanizēti izmantojot 3D tehnoloģijā iespiestās fromas, atjaunojas ar katru nobraukto kilometru, nodrošinot riepas optimālu saķeri katros laika apstākļos visā to lietošanas periodā. Līdz ar protektoru nodilšanu atklājas jaunas rievas, kuras garantē nepārtrautku mobilitāti.

 

Tāpat viena no inovatīvajām tehnoloģijām ir gumijas maisījums Silicion. Pirmās smago autmoašīnu riepas, kuru protektoros izmantots silīcija dioksīds, kas ievērojami samazina riepas rites pretestību un degvielas patēriņu.

 

400 m garš tērauda vads Infinicoil, kurš apvilkts gar riepu rites asi, veido riepas pievadsiksnas stabilitāti visā to lietošanas periodā. Riepa, kas veidota izmantojot InfiniCol tehnoloģiju, ir daudz izturīgāka, ar lielāku slodzes indeksu un lietošanas drošību sliktos laika apstākļos.

 

Inovatīva procesa laikā izveidots gumijas maisījums Carbion, savienojot tā sastāvdaļās šķidrā fāzē. Maisījumam raksturīgs lielāks viendabīgums, kas stiprina riepas izturību un līdz ar to nobraukuma ilgumu.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies