Iepazīšanās blogs. Dibinām juristu klubu

juriste
juriste 4. janvāris 2012 09:30
528

Mīļās Sieviešu Kluba autores, lasītājas, blogotājas, komentētājas un visas interesentes! Mani sauc Ilze. Sieviešu Klubā Jūs mani pazīsiet ar lietotāja vārdu juriste. Dibinu Sieviešu Klubā juristu klubu.

 

 

 

 

Pagājušā gada rudenī, meklējot informāciju internetā, uzzināju par Sieviešu Klubu. Man iepatikās portāla koncepts – gūt pieredzi un atbildes uz jautājumiem ne tikai virtuālos, bet arī reālos interešu klubos, kā arī iespēja katrai sievietei izstāstīt savu stāstu, gūstot atgriezenisko saiti no ekspertiem un citām sievietēm. Tādēļ, daudz nedomājot, piereģistrējos portālā. Pāris mēnešus biju vērotājas statusā, līdz nolēmu iesaistīties Juristu kluba veidošanā, kļūstot par Juristu kluba saimnieci.

 

 

Esmu juriste, jo man šķiet aizraujoši meklēt atbildi uz jautājumu, ko tad īsti nozīmē dažādu dzīves situāciju tiesisks un taisnīgs risinājums, un galvenais – kā līdz tam iespējams nokļūt. Būt juristei, tas nozīmē pavadīt dienas saspringtā, taču ārkārtīgi radošā gaisotnē.

 

 

Ja man vaicātu, kas es būtu, ja nebūtu izvēlējusies jurista profesiju, es noteikti būtu astronome, filozofe... Es daudz lasu par šiem jautājumiem. Uz mana nakstsgaldiņa vienaikus atrodas trīs līdz četras dažādu žanru grāmatas – vakara literatūru izvēlos atbilstoši noskaņojumam. :) Starp citu, runājot par astronomiju, internetā lasīju, ka šogad mūs gaida vairākas interesantas astronomiskas parādības. Mani ļoti iepriecina ziņa, ka redzēsim zvaigžņu lietu, gredzenveida Saules aptumsums u.c. :)

 

 

Vairākus gadus mācījos un strādāju Latvijā. Taču mani interesēja arī tas, kā cilvēki mācās un strādā rietumeiropā. Šo interešu rezultātā esmu ieguvusi izglītību un dzīves pieredzes devu ārzemēs starptautisko tiesību nozarē. Pieredze ārzemēs man sniedza arī būtisku dzīves atziņu, ka Latvija ir lieliskākā vieta pasaulē!

 

 

Lasot Sieviešu Kluba portālu, man radās domas par to, vai Jums, mīļās sievietes, ir interese par juridisko jautājumu spektru. Tā, protams, ir „smagnēja” informācija, kas ir saistīta ar likumiem, spriedumiem... Taču zināšanas atsevišķos jautājumos ļauj pa dzīvi virzīties raitāk un pārliecinātāk. Domāju, piekritīsiet, ka noderīgas ir zināšanas tādos jautājumos kā :

 

- darba tiesības ;

 

- patērētāja tiesības attiecībās ar komersantiem, bankām un apdrošinātājiem ;

 

- ar informācijas tehnoloģiju attīstību saistītie riski (interneta lietošana, pirkumu un norēķinu veikšana internetā) ;

 

- sadarbība ar valsts un pašvaldību institūcijām u.c.

 

 

Varbūt Jums, mīļās sievietes, ir ierosinājumi vai priekšlikumi par nepieciešamību aplūkot kādu nozīmīgu jautājumu juridiskā kontekstā?

 

 

Savos blogos :

 

- es rakstīšu par minēto un citu tiesību jautājumu loku, kas cilvēkam ir saistošs viņa ikdienas dzīvē, pievēršot uzmanību tiesību jautājumu aktualitātēm attiecīgajā nedēļā ;

 

- es atbildēšu uz Jūsu jautājumiem, veicot situācijas juridisko analīzi.

 

 

Kā iepriekš minēju, mana specializācija ir starptautiskajās tiesībās un es nepretendēju būt visuzinoša visās tiesību nozarēs (tāpat kā ārsts nevar būt speciālists visos ārstniecības jautājumos :)). Tomēr uzskatu, ka labs speciālists ir tāds, kurš spēj atrast veidu, kā iegūt nepieciešamo informāciju un vismaz ģenerālās līnijās izprast lietas būtību.

 

 

Gadījumā, ja esi juriste un vēlies iesaistīties Juristu klubā, esi ļoti mīļi aicināta piedalīties! Meklēsim atbildes kopā. Es dzīvoju ar pārliecību, ka visas kopā esam spēks!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 4. janvāris 2012 16:10

lai veicas, tā kā man tas ir pamatdarbs, cenšos šeit tomēr rakstīt par sirds lietām

juriste 4. janvāris 2012 11:18

Pašreiz tieši top pirmais blogs par "nulles deklarācijas" likumu. :) Likums būtībā attiecas uz diviem galvenajiem jautājumiem : 1) nosaka kritērijus, atbilstoši kuriem cilvēks izvērtē, vai viņam ir/nav jāiesniedz mantiskā stāvokļa deklarācija ; 2) paredz iespēju legalizēt iepriekš nedeklarētos ienākumus (piemēram, par aplokšņu algu), par to nesaņemot sankcijas. Par nulles deklarāciju vairāk - drīzumā! :)

pece 4. janvāris 2012 10:08

Ļoti laba ideja! (F)

kintijasieviesuklubslv 4. janvāris 2012 09:49

Esi sveicināta Sieviešu Klubā! prieks, ka tagad pie mums darbosies īsts juristu klubs. man starp citu jau pirmais jautājums - dikti interesē jaunais likums par 0 deklarāciju. ko tas nozīmē? kuriem ir jādeklarē savi ienākumi? kā tas vispār izpaužas? cik saprotu, likums attiecas uz visiem, kuriem ienākumi gadā ir lielāki par 10 tk? kā tas atsaucas uz hipotekāro kredītu ņēmējiem? uzkrājējiem?

4. janvāris 2012 09:47

Lieliski! Lai veicas un ļoti gaidu jaunus blogus! :)

KRX 4. janvāris 2012 09:42

Ļoti labs "klubs"! (Y)