Ieelpo jaunu dzīvi vecās mēbelēs

20. janvāris 2012 10:56
2126

Sākot remontu, bieži, pirmām kartām, izmetam vecās mēbeles, it īpaši, ja tās ir no seniem padomju vai pirms-padomju laikiem. Pašsaprotami, metot ārā vecas mantas, mēs atbrīvojam vietu kaut kam jaunam, tomēr, pirms izmest vecu kumodi, krēslu, galdiņu utt., uz mirkli apstājies, paskaties uz šo mantu un novērtē: varbūt ir pienācis laiks iedvest tajā jaunu dzīvi!

 

 

Rietumos mēbeļu restaurācija ir ļoti izplatīta un populāra, tomēr Latvijā pārsvara vecas mēbeles tiek mestas ārā. Skaidrs, ka, taisot remontu, gribas atjaunot dzīvokli, bet to ir iespējams izdarīt ne tikai pērkot jaunas mēbeles, tērējot lielu naudu, bet arī atjaunot vecās. Pirmspadomju un padomju laikā taisītas mēbeles ir krietni labākas kvalitātes, nekā lielāka daļa no šobrīd veikalos pieejamām mēbelēm. Tāpēc nav prātīgi izmest labāku mēbeli, lai aizvietotu to ar sliktāku, kas gan kalpos īsāku laiku, gan krietnu laiku var izdalīt kaitīgas vielas.

 

Kādi ir restaurācijas pamatprincipi? 

 

Gandrīz katram ir nācies krāsot logus vai durvis. Ar mēbelem tehnika ir daudz maz līdzīga: ir jānoņem vecā krāsa, jānokraso un/vai jānolako. Ja mēbeles ir stipri bojātas, iespējams būs jāveršas pie speciālista, tomēr samainīt slēdžus un rokturus var paši, bez īpašas piepūles.

 

Ieskaties foto-blogā, lai smeltos iedvesmu un gūtu idejas, kā un kādām vecām mēbelēm var piesķirt jaunu izskatu.

 

{fotoblog:2181}

 

Varbūt Tev ir kontrēti jautājumi par mēbeļu restaurāciju?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ruudza 21. janvāris 2012 18:46

iespējams, ka nav ne vainas arī krāsotam,bet pirmajā bildē arī dabīgajam tonim nebija ne vainas...nomainīt sienu krāsojumu un aizkarus un jau cita lieta ! ;)

20. janvāris 2012 23:39

tā jau ir gaaumes lieta: dabīgs koks vai krasots. kā arī atkarīgs no kopēja ēkas stila.

ruudza 20. janvāris 2012 19:57

...skaistas autentiskas mēbeles....ņēma un visu sačakarēja.Nesaprotu....kāpēc dabīga koka mēbeles vajag nopindzelēt ar krāsu?Modē taču dabīgais koks !!!
Pašreklāma mūsu ģimenes uzņēmumam www.ardavens.lv
Arī mēs savā uzņēmumā veicam restaurācijas un renovācijas darbus koka mēbelēm,kā arī izgatavojam jaunas.Ja ir interese tad rakstiet ruditel @inbox.lv vai zvanīt 29374701 vai meistaram 26559868. :) (F)