Gudriem.lv: 7 vērtīgi padomi kā ceļot ekonomiski un izdevīgi

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 9. marts 2018 08:00
748

Izvēloties ceļot ziemā, arī ar nelielu ceļojuma budžetu iespējams apmeklēt Eiropas un pasaules valstu galvaspilsētas. Siltajā sezonā lidmašīnas biļetes, viesnīcas un citi ceļojuma izdevumi būs ievērojami dārgāki nekā ziemā. Jāpiemīt prasmei īstajā laikā atrast “karstos” piedāvājumus, aviobiļetes iegādāties pie zemo cenu lidsabiedrībām un ar atlaidi rezervēt viesnīcu. Plānojot savu budžetu, būs iespēja apceļot Jūsu sapņu zemes, tādēļ Gudriem.lv ieteiks, kā to labāk izdarīt.

Izdevīgāko aviobiļešu meklēšana

Lidojums ir viena no svarīgākajām un arī dārgākajam ceļojuma komponentēm līdz ar to ir noderīgi zināt, kur atrast lētākās aviobiļetes. Visizdevīgākie ceļojumi ir tad, ja varēsiet pielāgot sava ceļojuma laiku datumiem, kuros pieejamas lētās aviobiļetes. Rezervējot lidmašīnas biļetes, var redzēt, ka dažu dienu starpība lidojuma datumos var nodrošināt naudas ietaupījumu pat pāris simtu eiro apmērā. Vēl kāda būtiska nianse - vislētāk būs lidot nedēļas vidū, nevis sestdienā vai svētdienā, kā arī lidojumi ar pārsēšanos bieži vien ir lētāki nekā tiešie lidojumi, savukārt pārlidojumi naktī ļaus ietaupīt uz viesnīcu .

Kur “nomedīt” lētās biļetes?

Vajadzētu sākt ar zemo cenu aviosabiedrību mājaslapām, piemēram, PrimeraAir, airBaltic, Ryanair, Wizz Air. Lai nepalaistu garām aktuālās atlaides, akcijas un īpašo piedāvājumus, piesakieties uz šo aviosabiedrību jaunumu saņemšanu savā e-pastā. Der ielāgot, ka ieraugot īpaši izdevīgas aviobiļetes, tās jāiegādājas nekavējoties, jo vēlāk šīs biļetes var jau būt izpirktas.

Ne mazāk izdevīgs variants ir skatīties vietnēs, kuras piedāvā kuponus. Tajās var atrast daudzus izdevīgus piedāvājumus, piemēram, aizceļot uz Turciju izmaksās vien 199 eiro, bet 8 dienu ceļojums Horvātijā maksās tikai 169 eiro.

Gudriem.lv iesaka neaizmirst arī par autobusu ceļojumiem! Eiropā garo pārbraucienu biļešu cenas autobusā pa Eiropu ir krietni zemākas nekā aviobiļešu vai vilcienu cenas.

Ceļot tikai ar pašu nepieciešamāko, kas ietilpst rokas bagāžā ir daudz priekšrocību, piemēram, izpaliks laikietilpīga ceļasomu gaidīšana, mazākas iespēja pazaudēt bagāžu, kā arī visbūtiskākais - Jums nebūs jāveic papildus maksājumi par atļautās bagāžas apjoma pārsniegšanu lidojot.

Nakšņošana

Savlaicīgi veicot viesnīcas rezervāciju, iespējams tikt pie naktsmītnes ar atlaidi. Te talkā nāk vietnes, kurās var izvēlēties pašus izdevīgākos piedāvājumus un novērtēt viesnīcu sniegto servisu. Arī šajā gadījumā iesakām jums pieteikties uz jaunumu saņemšanu savā e-pastā.

Ņemiet vērā, ka viesnīcas, kuras atrodas pilsētas centrā vienmēr būs dārgākas nekā tās, kuras atrodas tālāk no tūristu apskates objektiem. Der aplūkot arī piedāvājumus, kas ļauj nakšņot hosteļos vai īres dzīvokļos. Īres dzīvokļi bieži vien ir ļoti izdevīgs variants, jo tajos ir pieejama virtuve, kas ļauj gatavot dzīvoklī, tādā veidā ietaupot uz restorānu un kafejnīcu rēķina. Vasarā var izvēlēties palikt kempingā, kur varēs ne tikai nakšņot, bet arī jautri un aktīvi pavadīt laiku. Interesanti, ka pastāv dažādas interneta vietnes, kuras ļauj pilnīgi bez maksas apmesties pie kāda no vietējiem iedzīvotājiem, šādi Jūs varēsiet sev ne tikai nodrošināt naktsmājas, bet arī tuvāk iepazīt vietējo dzīvesveidu un kultūru.

Transporta izmaksu samazināšana

Autonoma tāpat kā tūristu autobusi un taksometri mēdz būt pakalpojumi, kas izmaksā ievērojamu naudas summu, tādēļ vēlams uzzināt vietējā sabiedriskā transporta cenas vēl pirms ceļojuma. Bieži vien iegādāties nedēļas biļetes sabiedriskajā transportā ir izdevīgāk nekā pirkt tās atsevišķi katram braucienam.

Ja automašīnas noma ir sev neliedzama vajadzība, tad vēlams izvēlēties automašīnu ar mehānisko pārnesuma kārbu un dīzeļmotoru. Gudriem.lv iesaka – rīkojies gudri, samazini izmaksas par degvielu, uzpildoties degvielas uzpildes stacijās, kas ir lielveikalu tuvumā, jo tajās degviela parasti ir par vismaz 10% lētāka. Ietaupīt palīdzēs arī izvairīšanās no maksas ceļu lietošanas.

Ekonomiska ēšana

Atsakoties no maltītes ieturēšanas restorānos, iespējams ietaupīt līdz 50% no kopējiem izdevumiem, kas paredzēti pārtikai un dzērieniem. Iespējams iegādāties dažādus kulinārijas izstrādājumus kādā no vietējiem veikaliem vai tirgiem, tāpat dzeramo ūdeni slāpju remdēšanai lētāk ir iegādāties 5 l pudelēs un vēlāk pārlieto to mazāka izmēra pudelēs, kuras ir ērtāk pārnēsājamas.

Ja  tomēr vēlaties ieturēt maltīti restorānā, ir vērts iepazīties ar vietējo restorānu un kafejnīcu komplekso pusdienu piedāvājumiem vai dienas piedāvājumiem, kuri parasti ļauj ietaupīt naudu. Vērtīgi zināt, ka daudzās Eiropas kafejnīcās veikt pasūtījumu pie bāra letes izmaksās lētāk nekā pasūtot ēdienu pie galdiņa. Jāatceras arī to, ka restorāni, kuri atrodas nomaļākās pilsētas vietās, attālāk no populāriem apskates objektiem parasti ir lētāki. Restorāni, kuri īpaši paredzēti tūristiem parasti piedāvā augstākas cenas nekā tie restorāni, kuri paredzēti  vietējiem iedzīvotājiem.

Neatsakieties no ekskursijām.

Lai ietaupītu naudu iesakām izvairīties no biļešu iegādes uz jau iepriekš saplānotām ekskursijām. Tā vietā labāk apskates objektu maršrutu sastādīt pašiem. Nereti braucieni sabiedriskajā transportā izmaksās daudz lētāk nekā braucieni tūristu autobusos, piemēram, Itālijas galvaspilsētā Romā brauciens tūristu autobusā maksā 24 eiro/dienā, turpretī 1.5h brauciens sabiedriskajā transportā izmaksās vien 1.60 eiro.

Pilīs, muzejos un citos tūristu apskates objektos ir dienas, kurās ieeja bez maksas. Vairumā pilsētu ir pieejamas speciālas tūristu kartes, kuras sniedz informāciju par aktuālajiem bezmaksas pasākumiem.

Mobilās aplikācijas palīdz ekonomēt.

Mobilo aplikāciju veikalos iespējams atrast bezmaksas aplikācijas, kas kalpo kā ceļvedis par valsti, kuru esiet nolēmis apmeklēt.

Finanšu apzināšana

Ņemot vērā to, ka jebkura ceļojuma izmaksas ir visnotaļ būtiskas, tad ceļojuma plānošanu vajadzētu uzsākt savlaicīgi, vēlams, vismaz pusgadu iepriekš. Veiksmīgi sakrāt ceļojumam iespējams katru mēnesi atliekot zināmu naudas summu. Protams, dzīvē mēs gadīties visādi, un, iespējams, kāda situācija var piespiest iztērēt veiktos ceļojuma uzkrājumus. Ja nepieciešams aizņemties iztrūkstošo summu, tad vislabāk izmanto tādu pakalpojumu kā ātrais kredīts internetā – šo pakalpojumu piedāvā ātro kredītu kompānijas, kuras izskatot pieteikumu tajā pašā dienā spēj aizdot trūkstošo summu ļoti ātrā laikā.

Gudriem.lv iesaka: pirms aizņemies izvērtē un salīdzini dažādu kreditoru piedāvājumus, kā arī rūpīgi izvērtē savas iespējas atmaksāt aizdevumu.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies