Grāmatu rīti, filmu vakari un kartupeļu pankūkas

VesmaSk
VesmaSk 5. oktobris 2015 20:56
1180
Bieži vien gribas vienkārši saritināties zem segas, blakus nolikt smaržīgas tējas krūzi un palasīt kādu skaistu un romantisku grāmatu, kas pārnes mani citā dimensijā. Brīnišķīgi ir tie rīti, kad pamostos līdz ar gaismu un, lai pārējos ar savu rosīšanos nepamodinātu, netraucēta palasu grāmatu. Romantiķēm un sieviešu literatūras cienītājām iesaku Sūzanas Elizabetes Filipsas jauno grāmatu „Varoņi ir mana vājība” – tajā ir viss, kas sievietei vajadzīgs: skaists, spēcīgs vīrietis, vāja, neaizsargāta sieviete, seni noslēpumi, intrigas un, protams, laimīgas beigas.
Ja gribas ko izsmalcinātāku un ar vēstures piesitienu, iesaku Džo Bekeres romānu „Longborna”. Grāmatā tēlaini un sīki aprakstīta istabmeitas un kalpones Sāras dzīve savu kungu namā. Tiem, kuriem patika Ostinas „lepnums un aizspriedumi” patiks arī šī.
Kā saldo ēdienu šobrīd laizu, nē, piedodiet, lasu SK laimēto Anitas Amirrezvani grāmatu „Saulei līdzīgā”. Šī grāmata man ir kā tūkstots un vienas nakts pasakas, - gribas lasīt lēnām un baudīt nesteidzoties. Harēma intrigas, cilvēku likteņi, mīlestība, uzticība un nodevība…..
Rudentiņš – bagāts vīrs, tāpēc seriālu birums ir ievērojams un mani pamazām sāk mākt bailes – ja nu nepaspēšu kaut ko noskatīties? Ir sākusies 3.sezona manam iemīļotajam seriālam The Blacklist. Šis nevar nepatikt, zinātājas sapratīs.
Esmu vēsturisko seriālu piekritēja, beigta un pagalam, ja kādu ieraugu. Šobrīd skatos samērā nežēlīgo The Bastard Executioner - piedzīvojumu, mistikas un skarbuma pilns seriāls.
Kaut kā gluži netīšām ieskatījos kādā Dienvidkorejas seriālā The Maids. Aizrautīgi noskatījos visas šobrīd krievu valodā tulkotās 8 sērijas. Stāsts par to, kā bagāta un izlutināta valstsvīra meita pēc tēva nāves nokļūst pilnīgi pretējā dzīvē – par kalponi. Dīvainā kārtā man patika šis seriāls ar savu ne-aziātisko un lirisko mūziku fonā, izteiksmīgo aktierspēli un negaidītiem sižeta pavērsieniem.
Veseli divi jauni dakterseriāli sildīs tos, kuriem patika seriāli „Ātrā palīdzība” un „Grejas anatomija”. Sagaidiet ar aplausiem pataloganatomu Rouzvudu seriālā Rosewwod.
Un seriāls Code Black – par reanimācijas brigādi kādā no Losandželosas slimnīcām
Nav jau tā, ka skatos tikai seriālus. Ieteikšu arī pāris lieliskas filmas - We Are Your Friends (krieviskajā variantā „128 ударов сердца в минуту”). Beigu kadri ir lieliski, filma ir lieliska un aktieri skaisti kā bildes. Šīs filmas sižets man sasaucās ar šo Prāta vētras dziesmu – https://www.youtube.com/watch?v=Cv5JJ8h03Ow
Otrā filma – Lēdijas Čaterlijas mīļākais, 2015.gada versija par jau zināmo D.H.Lorensa romānu. Klasika, ko lai saka.
Un vēl, un vēl, un vēl – rudens gastronomiskās izvirtības. Pārvedām mājās kartupeļus un līdz ar to arī jau gadiem atstrādātās tradīcijas – kartupeļu pankūku izēšanās. Cienājieties, mīlās!
Bet saldajā - pankūkas vulgaris jeb pankūkas parastās.

Darbs, darbs un vēlreiz darbs, tā, šķiet, jau kuro gadu var raksturot manu septembri. Ehhh, mācību gada sākums izglītības iestādē un no tā izrietošās sekas. Arī agri tumsēt sākušie vakari un pavisam krēslainie un miglas piesūcinātie rīti ne uz kādu īpašo aktivitāti mani neiedvesmo.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Kerstyna 6. oktobris 2015 21:07

Filipsa - tas ko vajag, pankūkas, ja kāds sarīvēs kartupeļus :D Longborna ieintrigēja, jo Ostina man ļoti patīk. Un jauno Čaterlejas mīļāko noskatīšos obligāti :)
Feini :) (Y)

vecsprofils 6. oktobris 2015 18:12

O, Langborna laikam arī man tad patiks! Un kā Tev patika jaunā Lēdijas Čaterlijas mīļākā ekranizācija?

pece 6. oktobris 2015 10:29

Iedvesmojoši, pasūtīju bibliotēkā grāmatu saulei līdzīgā!

hiperkeri 6. oktobris 2015 07:51

To executioner es negaidīju:D:D

Ardlem 6. oktobris 2015 06:24 Catwoman

es arī.....

Linduchy 5. oktobris 2015 22:34

Jūs tik par pankūkām...es gan tecinu siekalu uz "Saulei līdzīgā" :D

Marta Marta 5. oktobris 2015 21:51 Ardlem

Man arī lūdzu to pašu :D

Ardlem 5. oktobris 2015 21:12

man, lūdzu, kartupeļu pankūkas - daudz, daudz! milzīgu tējas krūzi, siltu gultu un visas trīs Tevis ieteiktās grāmatas (giggle) un saldajā ēdienā pāris filmas. lai noskatītos visas, man diemžēl nebūs laika.
skaists rudens sākums :)
paldies.