Grafoloģijas kursi jeb kā es no jauna lasīt mācījos

VesmaSk
VesmaSk 8. aprīlis 2016 11:29
2305

Janvārī pavisam nejauši portālā draugiem.lv  “Runā” sadaļā manu uzmanību piesaistīja aicinājums uz grafoloģijas kursiem. Kursu norises vieta  - Rīgas centrs. Varbūt tā tas arī paliktu  “izlasīju-aizmirsu” līmenī, ja ne  sīkāks kursu tēmu un nodarbību apraksts, kas ieintriģēja.

Ar mazu atkāpīti paskaidrošu, kas ir grafoloģija. Vienkāršiem vārdiem sakot – grafoloģija ir rokraksta analīze. Cilvēka rokraksts, kā izrādās, spēj atklāt ārkārtīgi daudz – tas var pastāstīt par personas raksturu, psiholoģisko, emocionālo un pat fizisko  stāvokli.

Tā kā ikdienā daudz strādāju ar dokumentiem, arī dažādu personu iesniegumiem, vēstulēm, ziņojumiem, tad grafoloģijas kursu tēmas mani uzrunāja – “Kā atpazīt meli rokrakstā”, “Agresijas pazīmes rokrakstā”, “Pašapziņa. Iemīli sevi un palīdzi citiem.”, Radošuma pazīmes rokrakstā”, “Prasme runāt. Komunikācija”, “Spītīgie, ietiepīgie, skandālisti”, “Sekss” u.t.t.. Loģiski, ka manī uzreiz radās interese – vai tiešām to visu var pateikt pēc mūsu rokraksta? Tiešām, tiešām? Neticu! – tāda bija mana pirmā reakcija, jo esmu liela skeptiķe un man visu vajag pārbaudīt pašai, lai pārliecinātos, vai tiešām viss ir tā, kā aprakstīts.

Nu jau ir aizvadītas mazliet vairāk kā puse no plānotajām 16 nodarbībām un esmu pārliecinājusies, ka viss solītais un lasītais ir tīra patiesība. Tagad pilnīgi citām acīm skatos uz rokrakstiem, arī savu rokrakstu cenšos pavērot un pamainīt, jo, kā izrādās, sevī arī var šo to nedaudz mainīt, ja pakoriģē savā rokrakstā viena vai otra burta rakstību. Es sevi mīlu tādu, kāda esmu, bet nekad jau nav par lieku celt savu pašapziņu vai censties nogludināt savus asumiņus, vai ne? Bez tam, man kursos patīk “mazie bonusiņi” (tā es tos saucu)  - kursu vadītāja sertificēta grafoloģe Anita Millere stāsta ne tikai par rakstura iezīmēm rokrakstā, bet dod arī padomus, kā sastrādāties/sadzīvot ar viena vai otra rokraksta īpašnieku, kā izprast sevi, kā palīdzēt sev un citiem. Un nedomājiet, ka šajos kursos mēs tikai klausāmies un skatāmies. Nē, mums ir arī praktiskie darbi, mājas darbi un pat ieskaites. Ir jau diezgan grūti starp ikdienas darbiem un pienākumiem atlicināt vēl laiku arī mājas darbiem, tomēr pēc tam gandarījums ir liels, īpaši, ja skolotāja pēcāk pārbaudot darbu, ar uzslavu novērtē paveikto.

Vārdu sakot, grafoloģijas kursos es vēlreiz no jauna mācos lasīt, jo šoreiz katram burtam, katram pildspalvas vilcienam, katrai cilpiņai, kājiņai, lociņam, burtu slīpumam, lielumam ir sava īpašā nozīme. Grafoloģija man ir pavērusi iespēju labāk izprast sevi un citus, un jau tagad zinu, ka arī pēc kursu beigām turpināšu pilnveidot savas zināšanas grafoloģijā.

Un ko jaunu un interesantu esat apguvušas jūs?

Ātrais beztēmas blogu konkurss!

20160404111721-85938.jpg

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 10. aprīlis 2016 20:03

Mana apņemšanās apgūt persiešu valoda bik iestiga nebeidzamu darbu, problēmu utt. ietekmē, bet es apņemos to atsākt - kā tikko, tā uzreiz :D
Tu malace. Forši apgūt kaut ko jaunu :) (Y)

Kerstyna 8. aprīlis 2016 12:24

Interesanta tēma garākām sarunām, ne?

hiperkeri 8. aprīlis 2016 11:56

Čau! Ou,labu veiksmi! Patiešām iespaidīgs hobijs!!!!
Es esmu apmēcījusi sevi ķīmijas zinībās savos miljons krēmiņos un tagad visur stiepju līdzi beautypedia.com sastāvdaļu analīzi:D:D Ak,vēl viens solis manā testēšanas apsēstībā:)
un vēl ,līdz ar to saistīta lieta- apzināta iepirkšanās,piemēram,neņemt extrā maisiņus(es veltīju laiku un sašuvu no veca galdauta maisiņus tiem produktiem,kuri visbiežāk prasa šos maisiņus- riekstiem,augļiem, dārzeņiem,maizei un bulciņām, kartupeļiem,kopā 7 dažāda izmēra auduma maisiņi,kurus ņem pretī ne tikai tirgū,bet,ziniet,arī Rimi:) :):) Un labākais- dabūju vēl komplimentus par savu roku darbu:) jūtos bezgala lepna:) noteikti savu pieredzi arī aprakstīšu- kas iet un kas neiet:)
jā,gaļas pērkam tirgū(jo veikalos politika neļauj iesvērt pircēju sterilizētās burkās,plastmasas kārbās(saldēšanai)utt- tur man ir vairāk jāpastrādā,un man paskaidroja,ka man būtu jāveido kustība, kas paplašinās Latvijā,lai viņi kā firmas varētu mūs analizēt un tad atbilstoši likt lietā piedāvājumu ar šādiem daudzreiz izmantojamiem traukiem vai sistēmu,kas piedāvātu ,teiksim sterilizēt un lietot droši atkārtoti,vai vienkārši piedāvātu daudzreizlietojamus traukus produktu svēršanai, un neražot šos `gaļas maisiņus`,kas principā ir extra musurs...