Esplanādē atklās akciju "Tautas grāmatu plaukts"

Autors: pece, 2013. gada 20. augusts, 12:51:06

 Šodien plkst.17 kultūras vasarnīcā "Esplanāde 2014" tiks atklāta akcija "Tautas grāmatu plaukts", kuras vadmotīvs ir "Īpaša grāmata īpašā vietā".

Šī akcija tiek rīkota, lai dotu iespēju dāvināt bibliotēkai sev nozīmīgu un īpašu grāmatu, lai to kopā ar dāvinātāja ierakstīto vēstījumu lasītu cilvēki šodien un arī nākamajās paaudzēs.

"Tautas grāmatu plaukts" tiks izvietots Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas ātrijā un sliesies piecstāvu mājas augstumā. Arhitekts Gunārs Birkerts stikla konstrukcijā izkārtoto grāmatu sienu ieplānojis kā vienu no centrālajiem ēkas elementiem.

Katrs iedzīvotājs aicināts dāvināt vienu sev nozīmīgu grāmatu kopā ar pašrocīgi titullapā ierakstītu veltījumu vai personisku stāstu.

Grāmatas tiks gaidītas "Rīga 2014" kultūras vasarnīcā "Esplanāde 2014" līdz 15.septembrim un visās Latvijas bibliotēkās līdz 1.novembrim. Kā apliecinājumu par dalību akcijā cilvēki saņems grāmatzīmes, kas tapušas ar reklāmas aģentūras "DDB Latvia" un "Jelgavas tipogrāfijas" atbalstu.

"Tautas grāmatu plaukta" apjoms ir pāris desmiti tūkstoši grāmatu, tāpēc akcijas rīkotāji mudina iedzīvotājus pasteigties un grāmatas iesniegt laicīgi. "Tautas grāmatu plaukts" būs pieejams ikvienam lasītājam, tiek veidota arī interneta vietne, kurā akcijas dalībniekiem un citiem interesentiem būs iespējams iepazīties ar dāvināto grāmatu nosaukumiem, autoriem, tautas grāmatu lasīšanas kanonu un citām ar akciju saistītām aktualitātēm.

Projektu "Tautas grāmatu plaukts" īsteno Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar bibliotēkas Atbalsta biedrību un nodibinājumu "Rīga 2014".

Info: Leta.lv