Es negribu, lai ir kā citiem....

Kerstyna
Kerstyna 9. janvāris 2017 09:30
1508

-          Kārli... Kārli!

-          Es tevi dzirdu, Ilžuk!

-          Kārli, es negribu, lai mūsu kāzas ir kā visiem ... Es gribu, lai visi skatās uz mums! Nu neskaties uz mani tā, tu saproti, ko es ar to domāju...

-          Es , saprotu, es tikai nesaprotu, kā lai dabū to gatavu. Ļauj man drusku padomāt.

-          Es mīlu tevi, Kārli

-          Un es mīlu tevi, teica Kārlis, un kaut ko jau izdomājis,  steidzīgi paķēra jaku un izvērās ārā pa durvīm..

Ilze noskatījās, kā viņš aiziet un padomāja – Kārlis var visu....

Viņš tiešām steidzās kā plēsts uz mazo tipogrāfiju, kur šodien tika aiznests drukāšanai  kāzu ielūguma paraugs. Bet tagad tajā vajadzēja veikt būtisku korekciju.

Veiksme bija ar viņiem, ielūgums vēl tikai gatavojās drukāšanas procesam. Kārlis ātri izskaidroja problēma, samaksāja par paildus darbu un atvadījās.

 Tā diena, kad radi un draugi saņēm ielūgumus uz Ilzes un Kārļa kāzām, daudziem atnesa satraukumus un pat vieglu paniku. Tikai ne Ilzei, viņa vēl un vēl pārlasīja ielūgumu un skatījās Kārlī ar aizkustinājumā mirdzošām acīm.  Viņa skatījās uz savu topošo vīru un padomāja vēlreiz – Kārlis var visu.

Anete, Ilzes māsa pikti purināja ielūgumu topošajam pārim zem deguna – Kā jūs to iedomājāties, kurš tad to ņems vērā?

-          Vai nu ņems vērā un  tiks laipni lūgts, vai neņems un mēs sapratīsim, ja neieradīsies.

Līdzīgi dialogi jaunajiem cilvēkiem bija gandrīz ar katru savu radu un draugu. Vienīgi vectēvs Juris, kurš bažīgi pavilcis malā mazdēlu, gribēja noskaidrot vai viņa NOKIA 3310 ir gadžets vai nav, bija mierā ar ielūgumu, jo mazdēls paskaidroja, ka NOKIA 3310 BIJA gadžets pirms daudziem, daudziem gadiem....

JO Ilzes un Kārļa  kāzu ielūgumā bija aicinājums savus gadžetus atstāt mājās, kas daudziem bija  it kā aicinājums ierasties vieniem, bez otrās puses, uz kāzu svinībām.

Jaunie, egoisti  tādi, gribēja, lai kāzās visi skatās uz viņiem ar savām, nevis gadžetu acīm, gribēja labas, kvalitatīvas fotogrāfa radītas bildes, nevis 1000 momentuzņēmumus, kas nepieskatīti klīstu pa netu.

Kāzu viesi pārdzīvojuši pirmo šoku, tomēr respektēja jaunā pāra vēlmes, lai arī bija pagrūti no sākuma uzturēt  saviesīgas sarunas, un arī rokas īsti nebija kur likt, visi   pamazām iejutās „bezgadžetu kāzās”.

P.s. Vai ir „gadžetu lietošans ētikas kodekss”?  Un, ja nav, vai vajadzētu? 

Beztēmas blogu konkurss!

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 9. janvāris 2017 17:03

Hmm, man kāzas jau labu laiku kā aiz muguras, bet es arī negribētu, lai kāzu viesi fočē ar telefonu un tad tik liek soc tīklos. Ej un izkontrolē pēc tam visu to procesu. Tāpēc doma, ka brīdināt viesus laicīgi par to gadžetu izmantošanas ierobežojumiem, man izkalusās pat ļoti ok :) Ja viesi paši grib sevi safočēt, to tak var pirms pasākuma izdarīt :) Bet kāzu diena, piekrītu, tas ir īpašs brīdis līgavai. Un līgavas (lielākoties) ir ļoti jūtelīgas...viena neveiksmīga bilde soc tīklos var izvērsties par kašķi starp draugiem (devil)

Kerstyna 9. janvāris 2017 17:02 thezeezee

Tāpēc mums bija dienesta organizēts fotogrāfs, katrs varēja tikt pie "parādes foto" Gadžeti, protams, nebija aizliegti, bet kaut kā baigi nemanīja masveida "fočēšanos".

thezeezee 9. janvāris 2017 16:59

Dažreiz gan šādos pasākumos ir ļoti daudz bilžu no fotogrāfa, bet izrādās, ka Tu neesi tikusi kadrā. Tad tā telefona miglas bilde ir foršāka, kā pilnīgi nekas (piemēram, ja biji pie friziera taisīt frizūru, uzvilki skaistu kleitu).. :)

Kerstyna 9. janvāris 2017 16:41

Varbūt būs vēl viens dzīvesstila pavērsiens un "vienmērvisu" iemūžināt nebūs vairs stilīgi?
Es biju uz dienesta balli un man ir tikai divas , labas fotogrāfa bildes, pašiņi tapa pirms balles, kamēr "liku seju", lai māsa var ievērtēt rezultātus. Un... man pat nebija aicinājuma vilkt "pīkstdraugu" no klačā ārā, lai kaut ko fortogrāfētu.

Shalako 9. janvāris 2017 16:27

Ļoti labi pasniegta mūsdienu problēma! (Y)
Pilnībā piekrītu Pecei, arī nesaprotu to vēlmi visu bildēt un filmēt. Bildes taču būs, skaistas, kvalitatīvas. Kuram pārim patiks, ka soc.tīklos parādīsies kaut kādas miglu bildes, turklāt, ja vēl no neveiksmīga rakursa? Līgavai visvairāk gribas izskatīties šajā dienā uz visiem 100%, bet tādi "delfu aculiecinieki" tikai apkauno līgavu un pašu pasākumu.

pece 9. janvāris 2017 15:59

Besī šitā mūsdienu tendence - visu bildēt/filmēt ar saviem mobilajiem - jēgas bieži vien nekādas - bildes miglainas, katru lāga nevar saprast, piepostē sociālos tīklus un nesaproti ko cilvēks gribējis pateikt.
Un tā filmēšana pasākumos, pheeeeeeeeeeee!

Kerstyna 9. janvāris 2017 12:35

Es par to iedomājos vienā b/d pasākumā. Bērņuki dzied, dejo, bet tu neko neredzi, jo priekšā ir roku mežs un daudzi vecāki savus lolojumus skatās caur telefoniem.... Manuprāt, tas nav pareizi.

ilzy 9. janvāris 2017 12:21

Kad septembrī biju kāzās, tad pāris publiski izteica lūgumu, lai viņus ar telefonu radi, draugi nefotogrāfē un soc.portālos neliek. Manuprāt, ļoti pareizi.

thezeezee 9. janvāris 2017 10:23

Lielisks blogs! Noteikti jārespektē jaunā pāra vēlmes un man nebūtu pilnīgi nekas pret šādu bez-gadžetu-dienu, kad ballēties un aizmirst par gadžetiem. Ja godīgi - tie gadžeti jau tā ir par daudz mūsu ikdienā, tāpēc ir pat forši kādu dienu paņemt brīvu :)