Es apņemos apņemties...

VesmaSk
VesmaSk 10. jūlijs 2015 09:10
1359

Teikšu, kā ir – ar tiem solījumiem un apņemšanās piepildījumiem reizēm iet kā pa celmiem. Tu, cilvēks, apņemies, apsolies, centies pēc labākās sirdsapziņas, bet galā čušs vien sanāk. Piemēram, atliek tikai man uzsēsties uz kārtējās diētas, kā – hops – kādai no kolēģītēm ir dzimšanas diena ar visām no tā izrietošajām tortēm, lašmaizītēm un salātiņiem. Un kā tu cilvēks jubilāram teiksi – „Sorry, es uz diētas, un nebāzies man te ar saviem salātiem virsū.” Kolēģe taču centusies, trīs dienas iepriekš visu sākusi gatavot, sataisījusi visādus eksperimentālus un vēl neēstus labumus, sarūpējusi kaut ko jaunu un interesantu, bet es te tagad ņemšu un pat nepagaršošu. Kurš gan par tādu uzmetienu neapvainotos? Tādēļ, gribi vai nē, bet vienmēr nākas pagaršot, kas labs uz galda, kaut tīri pieklājības pēc. Un tā kā kolēģu man ir daudz, dzimšanas un vārda dienu attiecīgi dubultdaudz, vēl pieplusosim visus svētkus, kad arī vairāk vai mazāk ar kādu našķi tieku cienāta, un re – kāda vairs apņemšanās, un kāda vairs diēta?

Šeit tad nu būs manas tiešām apņemšanās:

  1. Apņemos jūlijā vienā blociņā glīti (!!!) sarakstīt visu savu lapu un lietotņu lietotājvārdus un paroles. Lai viss ir vienkopus un ērti atrodams, ja aizmirstas. Bieži gadās, ka darbā lietoju darba programmas un arī reizēm ielienu, piemēram, i-bankā, kura pēkšņi izdomā, ka man parole jānomaina. Kad atbraucu mājās un pēc nedēļas vajag i-bankā rēķinus maksāt, piepeši attopos, ka nomainīto paroli neatceros, jo darbā pierakstīju. Vai, piemēram, kādu lapu neesmu tik sen lietojusi, ka vairs jau prātā nestāv, kādu paroli uzliku un ar kādu lietotājvārdu gāju iekšā. Tāpēc, lai atkristu ņemšanās ar aizmirsto paroļu atgūšanas procedūru, turpmāk varēšu tikai iemest aci blociņā.
  2. Apņemos jūlijā tikt pie pirmajām sēnēm. Pirms nedēļas biju mežā, gailenes manīju, bet ļoti maziņas, tādēļ atstāju augam. Ceru, ka līdz mēneša beigām tās izaugs. Ja ne, tad nāksies veikalā pirkt šampinjonus, lai šo apņemšanos izpildītu.

Un visbeidzot trešā un pēdējā (šobrīd) un pati svarīgākā apņemšanās -

  1. Apņemos neapņemties tādu apņemšanos, kuru nespēju izpildīt.

 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
bepsis 27. jūlijs 2015 14:10

Trešā man ar patīk...

Nikte 10. jūlijs 2015 11:01

Trešā apņemšanās vislabākā (Y)

Ciao 10. jūlijs 2015 09:48

Ieteikums - par banku parolēm. Tās gan labāk nekur nepierakstīt ne blociņā, ne datorā .. tikai galvā!!!

Kerstyna 10. jūlijs 2015 09:41

3. apņemšanās ir vislabākā :) (Y)