Dziedātāja Lana del Rei. Vai jaunā stila ikona?

3. marts 2012 00:00
923

Vēlos pastāstīt par vēl vienu, salīdzinoši nesen uzlēkušu mūzikas zvaigzni. Viņu sāku klausīties jau pagājušajā vasarā, bet cik esmu manījusi, popularitāti Latvijā viņa ir sākusi iemantot tikai pēdējo pāris mēnešu laikā. Vai uzminēji? Es runāju par amerikāņu mūziķi – Lanu del Rei(Lana del Rey)!

 

Īstajā vārdā Elizabete  ”Lizija” Granta, taču labāk pazīstama pēc sava pseidonīma, viņa dziesmu autore, mūziķe un nu jau nesen arī modele. 2009. gadā, kad es sāku klausīties Florences Velšas mūziku arī šī māksliniece centās kļūt pamanāma, taču tas neizdevās, viņa paņēma pārtraukumu, pārveidoja savu stilu un mūziku, sarakstīja jaunas dziesmas. Atgriezās un iekaroja klausītāju sirdis.

Daļa ārzemju mūzikas blogeru, kritiķu un ekspertu, gan neizsakās tik atzinīgi, bet gan strīdas par viņas mūzikas autentiskumu. Viņi atrod gan dažādu amerikāņu filmu klasikas elementus, gan Sinatras noskaņu, gan arī dīvainā kārtā dzird Lil Wayna dziesmas „Lollipop” fragmentus mākslinieces jaunajās dziesmās. Tādejādi vēlas piedēvēt viņas panākumus nezināmai viltīgu, bet profesionālu producentu grupai, kas droši vien rakstot viņas dziesmas. Man šim baumām negribētos ticēt. It īpaši tāpēc, ka par spīti tam, ka vairumam viņas dziesmu tik tiešām ir izteikti amerikāniska skaņa, manuprāt, viņas mūzika ir tik tiešām laba indie žanra pārstāve.

Vidusskolas laikā, ko viņa pavadīja savā dzimtajā pilsētā Ņujorkas štata Lake Placid, Lizija labprāt piedalījās skolas izrādēs un dziedāja korī, un pat tad klausītāji varēja just, ka viņa ir īpaša.

Pēdējā laikā ir daudz pretrunīgu viedokļu. Es vēlos piekrist pozitīvajiem uzskatiem par viņas mūziku. Manuprāt, viņas skaņai piemīt vecās Holivudas šarms un brīnišķīga aizkustinoša, plūstoša maģija. Dažbrīd liekas, ka dziesmas ir tik tiešām skumjas un sāpju pilnas, taču tajā pašā laikā visu vasaru domāju, ka šī ir perfektā jaunā gada nakts mūzika, kas sniedz gandarījumu, vedina uz pārdomām par to, kas tev šobrīd ir svarīgākais un, protams, palīdz saņemt drosmi sasniegt savus mērķus. Lanas del Rey singls „Video Games” palīdzēja viņai kļūt atpazīstamai vispasaules mērogā, taču viņas jaunākais video „Born To Die” palīdzēs šo vietu noturēt..

Sievišķīga, eleganta, ar dziļu blūzīgu balsi, bet tajā pašā laikā vieglu un smalku.. viņa spēj pārsteigt.. Tā kā es mīlu ne tikai dzirdēt, bet arī redzēt skaistas lietas, ceru, ka nākamais video būs dziesmai „Diet Mountain Dew”. Kāpēc? Jo tā ir viena no manām šī brīža topa dziesmām, kuras klausos ikdienā.. :)

Viņas mūzika nav viegla, muļķīga vai rotaļīga, taču, esmu pārliecināta, ka tā noteikti ir saistoša. It īpaši tāpēc, ka viņa nepaļaujas tikai uz lipīgiem ritmiem.. Viņas dziesmu teksti rada stāstu, kurā iespējams aizmirsties.

Intervijās par savu mūziku viņa saka, ka ir iedvesmojusies no patiesiem dzīves notikumiem, taču šobrīd viņa jūtas laimīga, to ir prieks dzirdēt. Tāpat domāju prieks būs dzirdēt Lanas jauno albumu, kas iznācis jau janvāra beigās. 

 

Vai esi dzirdējusi par Lanu del Rey? Kā tev patīk viņas mūzika? Kurai kritikai vairāk piekrīti? Vai ir kāds mūzikas albums, kuru tu nepacietīgi gaidi? Vai viņa būs nākamā stila ikona?

Vairāk informācijas meklē: 

http://www.radio101.lv/lv/interesanti/a/7710/lana_del_reja_klust_par_modeli.html

http://www.billboard.com/column/viralvideos/live-from-new-york-it-s-lana-del-rey-1005880752.story#/news/lana-del-rey-heading-to-letterman-ellen-1005863402.story

http://www.facebook.com/lanadelrey?sk=info

http://www.lanadelrey.com

http://www.myspace.com/lanadelrey

http://www.youtube.com/user/LanaDelRey

 

Iedvesmojies no Lana del Rei dziesmām!

 

 

 

 

Nostalģisku mūziku klausoties, Katrīna Cinīte, speciāli www.sieviesuklubs.lv

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
bizite 3. marts 2012 23:36

Man patīk viņas balss, viņai ir sava rozīnīte! (Y)

kintijasieviesuklubslv 2. marts 2012 09:48

man viņa šobrīd dikti patīk! Samtainajā balss skanējumā kaut kas ir ! (Y)