Droši svētki

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 22. decembris 2015 18:11
815

Lai svētki nepārvērstos par traģēdiju ar nepatīkamām sekām veselībai un mājoklim, ievēro dažus piesardzības pasākumus.

Ievēro mērenību gan ēšanā, gan dzeršanā!

Bagātīgi klāts galds un plašs ēdienu klāsts var izraisīt īslaicīgu prāta aptumsumu. Protams, viss tik kārdinoši izskatās un smaržo. Bet nepaspēsi atjēgties, kad vēderu mocīs pamatīgas vēdergraizes. Labākajā gadījumā būs vienkārši izniekots ēdiens tualetes apmeklējumos, bet sliktākajā - var nākties paviesoties slimnīcā. Esi prātīga! Labāk mutē likt mazāk, bet ar baudu.

Lielākā daļa traumu notiek alkohola reibumā. Alkohols lielās devās vispār ir kaitīgs. Pasaudzē savus iekšējos orgānus! Ja svētkus nespēj iedomāties bez alkohola lietošanas, tad vismaz atceries par zelta likumu - viena glāze alkohola + divas glāzes ūdens.

Sargā bērnus no apdegumiem!

Mazie ķipari mēdz būt pārāk neuzmanīgi un aktīvi svētkos (protams, īpaši tad, ja visa vakara gaitā ir apēsts neskaitāmi daudz saldumu). Savu lomu spēlē arī ziņkāre. Tāpēc sargi bērnus no karstām plītīm, katliem, krūzēm ar karstiem šķidrumiem, kas novietoti bērniem pieejamā vietā. Novieto sveces bērniem nepieejamā vietā. Kā arī uzmani, lai bērni negūtu apdegumus pie kamīna vai krāsns.

Ievēro ugunsdrošību!

Neatstāj bez uzmanības sveces, lampiņu virtenes. Neatstāj bērnus vienus telpās, kur iedegtas sveces vai ir iekurts kamīns.

Esi piesardzīga ar petardēm. Ievēro visus drošības pasākumus. Bet vēl labāk - iztiec šogad svētkos bez petardēm. Pirotehnika var ievainot ne tikai tevi un tuvāk stāvošos, bet arī tālāk esošus cilvēkus, ielidojot māju logos vai šķūņos. Un troksnis var pamatīgi izbiedēt gan mazus bērnus, gan dzīvniekus.

Dāvini vecumam atbilstošas rotaļlietas!

Uz katra rotaļlietu iepakojuma ir norādīts, cik veciem bērniem rotaļlieta ir paredzēta. Jo atceries, ka sīkas detaļas var nonākt elpceļos, tos nosprostojot.

Ģērbies atbilstoši!

Ja svētku sagaidīšana plānota svaigā gaisā, izvēlies atbilstošu apģērbu un apavus. Visvairāk apsaldējumiem pakļauti deguns, vaigi, zods, roku un kāju pirksti. Ja apģērbs ir mitrs, to ir ieteicams nomainīt. Nesaaukstējies!

Apciemo vientuļos cilvēkus!

Uzturi siltumu sirdīs un mājās. Painteresējies par nepieciešamo palīdzību.

Neesi vienaldzīgs!

Pajautā, vai viss ir kārtībā. Iespējams, pēkšņas slimības vai traumas dēļ cilvēks nevar palūgt palīdzību. Nepamet bezpalīdzīgā stāvoklī ne cilvēkus, ne dzīvniekus!

Zini, kur atrodies!

Padomā, kā glābējiem izskaidrosi savu atrašanās vietu.

Pārvietojies droši!

Esi pamanāma uz ceļa. Esi vērīga braucēja. Nesēdies pie stūres reibumā. Un nenovērs auto vadītāja uzmanību no ceļa!

Zini, kur meklēt palīdzību svētku dienās!

Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis

66016001

Vienkāršu saslimšanu gadījumos darba dienās (17:00-8:00), brīvdienās un svētku dienās - visu diennakti.

Slimnīcu steidzamās palīdzības punkti

Saņem palīdzību traumas, pēkšņas saslimšanas vai slimības saasināšanās gadījumā.

Neatliekamā medicīniskā palīdzība

113

Gadījumos, kad apdraudēta dzīvība, izsauc neatliekamo medicīnisko palīdzību!

Avots: Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests

Foto: www.howtogeek.com

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies