Divi dažādi vasaras rīti

pece
pece 17. jūlijs 2013 23:44
2390

Divi dažādi vasaras rīti!

Vasaras rīts manā pilsētas dzīvoklī mikrorajonā

Ir agrs rīts. Saule rotājas dzīvokļa logos un pa plaši atvērtajām balkona durvīm plūst iekšā dzestrais un spirdzinošais rīta gaiss. Mostos no kaiju skaļajām klaigām un redzu,  ka pa mana balkona margu pastaigājas milzīga kaija, lūkojot pēc tikai viņai vien zināmā. Pārsteidzoši, bet atsevišķas kaijas ir lielākas izmēros par mājas vistu! Modinātājs vēl nav zvanījis. Dzirdu kā pagalmā savas attiecības skaidro kaķi, mēģinot sazīmēt savas teritorijas un tās pārdalīt. Kaut kur gaudo auto signalizācija un jūtos priecīga rītos, kad visas mašīnas vēl dus. Pirms savas ik rīta smaržīgās kafijas tases, izbāžu degunu uz balkona, aplūkojot puķes un tomātus, novēlot labrīt saulei, mākoņiem un saviem aprūpējamajiem.

20130717234245-62437.jpg

Dodos uz virtuvi, kur mani sagaida servētās brokastis un kafija, kuru sarūpējis ir mans mīļotais vīrietis. Dzeru rīta kafiju sēžot pie virtuves galda un pārrunājot dienas plānus ar savējiem. Saņemos ikdienas skrējienam un pošos uz darbu.

Rīts laukos.

Rīts laukos nozīmē brīvdienu. Zinu, ka varu atļauties pagulēt mazliet ilgāk, lai gan tas ne vienmēr izdodas. Pa atvērto logu dzirdamas vēja sarunas ar priedēm un jūru, atkarībā no vēja trakulībām, tās ir skaļas vai tikai fonā pamanāmas. Grieze kā traka izpilda savu rīta dziesmu, kas atgādina izkapts nepārtrauktu strīķēšanu, tā ir mazliet kaitinoša. Gribas vēl pagulēt, bet miegs jau ir izjaukts. Smaržo puķes.

20130717234327-15614.jpg

Izeju laukā, iebrienu zālē basām kājām rīta rasā un sajūtu zemes spēku. Izbaudu to!  Aizveru acis. Zemes un dabas spēks ielīst manī. Jādodas uz dārzu pēc brokastīm – tikko plūktiem tomātiem un baziliku, ko pārvērtīšu salātos ar mocarellas sieru. Paņemu savu neiztrūkstošo kafijas tasi, brokastu salātus  un apsēžos pagalmā.

Galdu par savu atpūtas vietu iecienījis mājas runcis.

20130717234434-48684.jpg

Baudu apkārtni ar acīm un ļauju domām lidot tālumā. Šķiet te pat domām ir daudz vairāk vietas nekā pilsētā! Atliek kalt plānus un brīvdiena var sākties!

Vasara ir laiks baudai!

 

Blogu konkurss: Baudpilnais vasaras rīts

20130726091843-36158.jpg

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
vecsprofils 21. jūlijs 2013 13:20

Ļoti patika lauku rīts (Y)(F)

hiperkeri 19. jūlijs 2013 08:58

ļoti skaistas bildes un blogs kā tāds!:) Starp citu-man izkapts strīķēšana nekad nav traucējusi laukos-tas ir tāds kā eksotisks atgādinājums,ka esam tomēr laukos un tas pieder pie tās savādās,bet romantikas,kas valda visapkārt zaļumos:)