Diskusija „Vai esam gatavi maksāt vairāk zaļā dzīvesveida dēļ?”

pece
pece 16. maijs 2011 16:11
635

Latvijas Vides zinātnes studentu apvienība (LVZSA) 25.maijā organizē neformālās diskusijas vakaru: „Vai esam gatavi maksāt vairāk zaļā dzīvesveida dēļ?”. Diskusijas galvenās tēmas ir: ekonomiskās spuldzes, to izmantošanas mīti un patiesība; elektroiekārtu izvēles un izmantošanas paradumi un ekopreces – pirktspēja un realitāte.


Diskusiju vadīs Ansis Bogustovs, www.esmaja.lv redaktors, LTV, HansaMedia žurnālists. Diskusijā piedalīsies uzaicinātie viesi no nolietoto ekonomisko spuldžu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA „Ekogaisma”, inženierkonsultatīvas firmas SIA „Ekodoma”, no ekokosmētikas izplatītāja Latvijā SIA „BB Factory”, no žurnāla „Vides Vēstis” un bloga www.savadak.lv veidotājs Kaspars Strazdiņš.

 

Diskusijas galvenais mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību vides problēmām, kas saistītas ar ikdienas paradumiem, un mēģināt atrast kompromisu starp ekonomiskajiem un vides labumiem, kas mūsdienās kļūst arvien aktuālāk.

 

Tikšanās vieta un laiks - 25. maijs plkst. 18.00 telpaugu apmaiņas punktā „Mājas Svētība”, Miera ielā 39, Rīga.

 

Dalību lūdzam apstiprināt iepriekš, rakstot uz info@lvzsa.lv. Vietu skaits ierobežots!

 

Papildus informācija par diskusiju:Jānis KļaviņšTālr.: 22122301

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandrulish 17. maijs 2011 14:49

Audzējam dārza savus dārzeņus - tātad pa lēto...bet ja ziemā pietrūkst, pērkam no pazīstamiem, tā teikt kaimiņiem-zemniekiem, kas audzē vairumā... ;)

banderoso 16. maijs 2011 23:18

Es jau tagad maksāju dārgāk, jo pērku no zemniekiem dārzeņus, gaļu un olas. Latvijā Eko pārtiku ražo lielākā daļa z/s, tikai lai to papīrīti dabūtu, ka ir Eko jāizurbjas cauri milzīgai birokrātijai :(

pece 16. maijs 2011 23:04

Par Bio pārtikas ražotājiem man dalītas jūtas, no vienas puses tas mega daudzums kontroļu, no otras Latvijā vēl gana dzīva teorija, kamēr neredz tikmēr var!

intasanta 16. maijs 2011 21:33

Reizēm t.s. "ekoproduktu" dārdzība ir saistīta ar nenormālo kontroles un uzraudzības sistēmu algošanu. Pajautājiet zemniekiem, kāpēc viņi nevēlas kļūt par BIOlauksaimniekiem?
Tas pats ar ekonomiskajām spuldzēm. Tās ir dārgas tikai pašā to izstrādes perioda sākumā. To īstā cena nebūt nav tik liela. Šīm tehnoloģijām cenas dilst katru dienu.
Kam ir izdevīgi kultivēt mītu par zaļā dzīvesveida dārdzību?

intasanta 16. maijs 2011 21:26

Mani reizēm sadusmo stereotips par "zaļās domāšanas dārgumu". Nē, es neesmu gatava maksāt vairāk!!!! Es esmu gatava maksāt adekvātu cenu :)

inny 16. maijs 2011 18:14

Es esmu gatava maksāt vairāk un maksāju... ir man svarīga tīra vide un tas, ko ēdu, ko atstaju pēc sevis. Es domāju arī par saviem bērniem un mazbērniem, kam būs jadzīvo šajā pasaulē.