Dekors: sienu apgleznošana

18. aprīlis 2012 08:00
1970

Kopš seniem laikiem cilvēki apgleznoja sienas. Zīmējumi bija visdažādākie:primitīvi pirmo cilvēku zimējumi, sarežģīti, reālistiski un fenomenāli skaisti baroka zīmējumi, modernās mākslas stila, simboliski reliģiskie zīmējumi...

Šo sarakstu var turpināt bezgalīgi ilgi, pieminot arī dažādas tehnikas un paņēmienus. Taču daudzi uzskata, ka sienu apgleznošana ir pāgātnes lieta un kļūdās.

Mūsu nestabīlajā, dinamiskajā pasaulē cilvēkam gribas fundamentālu, drošu vietu, kur var atpūsties. Tāpēc, neskatoties uz mainīgām tendencēm interjera dizainā, cilvēki tomēr veido mājokli, kur var sajust stabilitāti. Sienas apgleznojums ir liels un nopietns lēmums interjera dizaina veidošanā. Tā nav bilde, ko var novākt, kad apniks, taču tas rada stabilitātes un nemaiNĪBAS sajūtu.

Pieņemot lēmumu apgleznot sienu ir jāatbild uz dažiem svarīgiem jautājumiem un jāpieņem svarīgus lēmumus:

- Vai esi pārliecināts, ka gribi apgleznot sienu?

– Vai izvēlētā siena ir piemērota apgleznošanai? Proti, vai uz tās nav uzlīmētas tapetes ar rakstiem un faktūru, vai siena nav ļoti tumša utt.

– Vai zini kāda veida zīmējumu gribi? Izvēloties zīmējumu jāsaprot, ka šis nevar būt impulsīvs lēmums un ar šo zīmējumu būs jādzīvo kāds laiks. Arī jāuzmanās ar krāsām: ja šobrīd gribas košu zīmējumu, ir jāpadomā vai pēc mēneša nemainīsies viedoklis. 

- Vai esi atradis mākslinieku? Lieliski, kad ir pazīstams mākslinieks, kurš apglezno sienas un dara to kvalitatīvi. Taču ne visiem tā veicas. Ja mākslinieku ir jāmeklē, tad jāpievierš liela uzmanība mākslinieka portfolio: vai cilvēks patiešām prot zīmēt? Vai bildes ir gaumīgas utt.?

Ja atradi "to īsto" - obligāti jāsatiekas, lai ne tikai izrunātu detaļas, bet arī lai mākslinieks apskatītu telpas un piedāvātu piemērotu variantu atbildstoši telpas īpatnībām. Obligāti jāprasa topošā gleznojuma skici, jo vārdos vienam otru ir viegli pārprast.

Daudziem rodas vēl viens jautājums – vai tas ir dārgi? Protams, nosaukt par budžeta variantu sienas apgleznojumu nevar un cena atkarīga no izmēra un zīmējuma sarežģītības. Sienas gleznojums var izmaksāt kā laba reprodukcija vai kā jaunas mēbeles – viss atkarīgs no pāsūtītāja vēlmēm, zīmējuma un mākslinieka novērtējuma.

Iedvesmai – ieskaties foto-blogā!

{fotoblog:2413}

Viktorija Aizkalna speciāli SieviešuKlubs.lv

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tev patīk šie sienu gleznojumi? 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
rrr 26. aprīlis 2012 09:38

Nudien pa pirmo! Piemēroti lielai lauku mājai ar provansas stila mēbelēm...

sandijasieviesuklubs 18. aprīlis 2012 15:10

smuki!