Dažas idejas, kā 2019. gadā uzlabot savu finansiālo situāciju

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2019. gada 25. janvāris, 09:39:20
Dažas idejas, kā 2019. gadā uzlabot savu finansiālo situāciju

Sākoties jaunam gadam, daudzi izvirza mērķus, apņemšanās un nolemj vairāk pievērsties vienai vai otrai savas dzīves jomai. Ļoti bieži tas ir saistīts arī ar finansēm. Tāpēc esam apkopojuši dažas idejas, kā jūs varētu 2019. gadā uzlabot un sakārtot savu finansiālo situāciju. Šoreiz vairāk uzmanības tam, kā sakārtot jau esošos naudas līdzekļus un to izlietojumu. 

Lai ieviestu skaidrību savās finansēs, pirmais, ar ko ieteiks sākt ikviens eksperts, ir reālās situācijas apzināšana. Tas nozīmē, ka ir jāsāk sīki pierakstīt, cik un par ko nauda tiek iztērēta. Ienākumu un izdevumu uzskaite ļaus izdarīt secinājumus un arī atrast savas finanšu plānošanas vājos punktus.  

Ienākumu un izdevumu uzskaitei var izmantot gan pierakstu blociņu, gan tabulas datorā, gan speciālas aplikācijas, kas ērti lietojamas viedtālruņos. Pēc tam, kad vismaz mēnesi vai ilgāk veikti pieraksti, var secināt, cik daudz katrā segmentā tiek tērēts. Piemēram, priekš degvielas, maltītēm ārpus mājas, pārtikas produktiem, izklaidēm utt.  

Tas arī ļaus izvērtēt, kurās pozīcijās ir iespējams izdevumus optimizēt, kur regulāri tiek tērēta nauda par kaut ko nesvarīgu. Tādā veidā būs vieglāk pieņemt sev jaunus paradumus, lai 2019. gadā atbildīgāk pārvaldītu savas finanses. 

Viens no lielākajiem izdevumu sektoriem parasti ir pārtika. Ja ģimenē ir divi pieaugušie un vairāki bērni, tad summas par pārtiku mēneša ietvaros var būt tiešām lielas. Ja domājat, ka šajā pozīcijā jau nu nevar ietaupīt, tad maldāties. Neskaitāmi daudzu cilvēku pieredze apliecina, ka, sākot plānot maltītes un pārtikas iegādi, viņi spējuši samazināt izdevumus šajā pozīcijā pat par 20-40 procentiem. 

Pērkot pārtiku spontāni, nedomājot, kas jau stāv plauktos un ledusskapī, pārtikas mājās ir pārāk daudz, produkti sabojājas, tiek izmesti, arī maltīšu pārpalikumi tiek izmesti. Ja saplāno, ko kurā dienā ēdīs, izveido produktu sarakstu, var gan samazināt izdevumus, gan pārstāt izmest pārtiku. Tā ir nauda, ko izmetam miskastē. 

Maltīšu plānošanai internetā var atrast daudz noderīgu padomu un pat jau gatavus plānus, kas var palīdzēt sākumposmā. 

Ja esat to starpā, kuri pagājušo gadu noslēdza, esot līgumattiecībās ar vairākiem kredītdevējiem, tad šis ir īstais brīdis, lai apņēmīgi ķertos klāt šīs situācijas sakārtošanai un risināšanai. Par vairākiem kredītiem ik mēnesi nākas atdot samērā lielu naudas summu. Protams, uz burvju mājiena no šīm saistībām nevar atbrīvoties, bet ir iespējams optimizēt izdevumus par kredītiem.  

Kredītu apvienošana ir tas veids, kā var ietaupīt gan savu naudu, gan laiku, uzlabot kredītvēsturi. Vairāku kredītu vietā pēc apvienošanas ir tikai viens aktīvs līgums. Tā ir iespēja iegūt jaunus aizdevuma nosacījumu, atbrīvoties no neizdevīgām saistībām, iegūt citu procentu likmi un kredīta atmaksas termiņu. 

Īpaši izdevīgs šāds risinājums ir tiem, kuriem ir vairāki ātrie kredīti un grūtības tos atmaksāt. Protams, vienmēr ir jāpārliecinās, vai kredītu apvienošana jūsu situācijā būs izdevīga un sniegs ietaupījumu.  

Vairāk par kredītu apvienošanu un tās izdevīgumu varat uzzināt “Latvijas Hipotēka”, kas ir viens no lielākajiem kredītu apvienotājiem, mājaslapā: 

https://latvijashipoteka.lv/kredits-pret-nekustamo-ipasumu/kreditu-apvienosana/.

Latvijā ir maz cilvēku, kuri veido uzkrājumus nebaltām dienām. Protams, tam par iemeslu ir fakts, ka ekonomiskā situācija nav īpaši laba, daudzas ģimenes dzīvo no algas līdz algai, nepaliek naudas iekrājumu veidošanai. Tomēr pat 5 vai 10 eiro mēnesī, kas nolikti citā kontā, var būt ļoti būtiski. Dažu mēnešu laikā tie jau ir vairāki desmiti eiro, kuri var būt glābiņš krīzes situācijās. Ja ir šāds kaut neliels drošības spilvens, tad grūtības pārvarēt ir daudz vieglāk, kā arī nav vajadzības ķerties pie ātrajiem kredītiem, kuri atkal var ievest finansiālās grūtībās.