Dārzopja piezīmes: pirmie zemes darbi

Autors: nosiguldas, 2012. gada 3. februāris, 12:58:49
Dārzopja piezīmes: pirmie zemes darbi

Beidzot ir pienācis mēnesis, kad varam lēnām, bet ar apdomu ķerties pie darbiem ar zemi, tas ir pie pārstādīšanas darbiem.

 

Augu pārstādīšanas darbus ieteicams uzsākt februārī, martā, kad augi mostās no ziemas snaudas un sākas augšanas process Pabeigt šo procesu vajadzētu līdz jūnijam, lai augi paspētu ieaugt līdz rudenim. Īpašos gadījumos pārstādīšanu veicam arī ziemā, tad gan to daram ar lielu mīlestību, augu pārveļam jaunā podā,  veco augsni nenopurinam un neaiztiekam saknes, zemi beram gar poda malām.

 

Ir augi , kuri vienā podā var augt gadiem, tad pārstādam, kad telpaugi vairs tik labi neizskatās, sāk nīkuļot. Tāds noteikti jāpārstāda nekavējoties. Protams labāk pārstādīšanas darbus arī lieliem augiem veikt kamēr tas ir veselīgs un dekoratīvs. Jebkurā pārstādīšanas procesā kaut nedaudz, bet  tiek traumētas  auga saknes un to darbība uz laiku tiek pārtraukta, tāpēc augi vairs nespēj normāli uzņemt ūdeni un barības vielas.

 


 

Augus pārstādot, tiem nepieciešams nomainīt augsni, lai atjaunotu barības vielas, kuras ar laiku iz zaudētas  Pirms pārstādīšanas augu kārtīgi aplej, lai, ņemot ārā no poda, no saknēm nenobirtu zeme. Es parasti ielieku augu ar podu izlietnē un saleju kārtīgi un ļauju augam notecēties. No poda augu ieteicams izņemt, to apgriežot otrādi, ja nav pārliecība, ka nebirs zeme es rokā paņemu celefāna maisiņu un tad ar vienu roku pietur augu, ar otru  podu.

 

Poda augšmalu piesitot pie galda malas, vai nedaudz pakustinot poda apakšējo daļu, augs viegli iznāk ārā.  Apskatam saknītes, neliksim jaunajā podā saknes, kuras aplūzušas, nopuvušas, vai citādi bojātas.

 

 

 

 

Pārstādot augus, to noteikti liekam poda centrā. Augu paņemam rokā, lai saknes brīvi nokarājas podā, pavisam nedaudz augsni ieberam poda apakšā un palēnām tām apkārt beram augsni  Pārstādīšanas darbus veicam vietā, kuru neapspīd tiešie saules stari, lai saknītes nepaspētu iekalst.

 

 

 

Pēc pārstādīšanas augu aplaistam, apsmidzinam un novietojam viņam paredzētā vietā, bet atkal pasargāsim jauno stādījumu no tiešiem saules stariem.

 

 

Uzmanību:  telpaugi šajā laikā ir jutīgi pret krasām temperatūras maiņām un caurvēju.