Dārzkopja piezīmes- zemeņu laiks

nosiguldas
nosiguldas 16. jūnijs 2011 12:35
642

BEIDZOT ILGI GAIDĪTAIS LAIKS IR KLĀT. Tagag jau pirmās zemesnes ir gatavas arī manā dārzā, bet paskatoties ir skaidrs, ka šogad jāķeras pie pārstādīšanas. Un nu dažas gudrības, kas būtu ieteicamas gatavojoties jaunajam zemeņu laukam.

Stādi- var protams nopirkt

Es ņemšu stādus no vecajiem augiem, lai tiem būtu vieglāk un pēc iespējas noražotu pēdējās ogas, ogu laikā cītīgi jāgriež visas stīgas atstājot tikai pāris no kurām gribam stādus. Man ir vieta blakus tapēc stīgas nolieku jau jaunajā vietā, kur jāaug stādam un nedaudz pieberu ar zemi, kur tas neizdosies, stādus nogriezīšu no stīgas pirms stādīšanas.

 

Vislabāk esot stādīt zemē kur iepriekš 2. gadus augušas bietes, vēl iesaka pirms zemeņu stādīšanas dobē sasēt samtenes un kliņģerītes un rudenī ierakt tai pašā dobē, labs mēslukums veidojoties.

 

Zemenes, kas paliks no iepriekšējā gada ieteicams pēc ogu ražas nogriežt līdz zemei, lai ataug jaunas lapiņas.

 

Lai ogas nebūtu slapjas un netīras, var izmantot melno plēvi- plēvi nostiprina uz dobes, tas izgriež krustiņu un tajā stāda stādu. Var mulčēt ar salmiem, es pēdējos gadus izmantoju zālīti no zālāja ļoti ātri izžūst saulītē un zemenītēm sausas ogas.

Skaisti, vai ne

Ceru, ka iekārdināju, tātad arī visām tām, kam ir vietiņa kaut pāris stādiņiem ir laiks ķerties pie darba.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies