Dārzkopja piezīmes - Zaļie darbi janvārī

nosiguldas
nosiguldas 11. janvāris 2012 13:30
810

Jeb visas kopā veidojam dārzu uz palodzes. Kāds ir tavējais janvāra dārziņš? Ieskaties Nosiguldas padomos!

 

 

Sācies jauns gads un tā kā uz darbu soļoju agri no rīta, ar pārliecību varu teikt, ka ar katru rītu paliek mazliet gaišāks par kādu minūti ātrāk. Nezinu kā Jūs, bet es jau jūtu pavasara tuvošanos, tapēc sākam tam gatavoties.

 

Telpaugus janvārī  turpinam kopt kā ierasts – gaismas gan paliek vairāk, bet līdz pavasarim vēl tālu . Ja trūkst gaismas jāsamazina arī pārējie augšanas faktori - siltums, mēslojums un ūdens.. Lielākajai daļai telpaugu ziema ir miera periods un mēslošana nav nepieciešama, Telpaugu mēslošana ziemā atkarīga no konkrētā auga sugas - ziedošus augus, kuriem ziema ir miera periods, šajā laikā nemēslo un laista ļoti maz.  Ziemā ziedošiem augiem, kuriem vajadzīgs papildu apgaismojums, nepieciešama arī papildu mēslošana.

 

 

Ja amarillis ir noziedējis,tas jāturpina laistīt  pamazām samazinot ūdens daudzumu, līdz augs ir pilnībā novītis.

 

 

Ziemassvētku kaktusam ir ziedēšanas laiks. to regulāri jālaista ar ūdeni un reizi nedēļā ieteicams mēslot . Pēc ziedēšanas ziemassvētku kaktusam būs  miera periods.

 

 

 

Ziedošui kalanhoju vēlams piebarot ar sukulentiem domātu mēslojumu.

 

 

Alpu vijolīte.janvārī parasti kupli zied, tāpēc tā regulāri jālaista un reizi nedēļā arī jāmēslo. Alpu vijolīte jālaista uzmanīgi - ūdens jālej uz šķīvīša, ļoti patīk arī tīrs sniedziņš.

 

Papardēm. nav izteikta miera perioda,  tāpēc arī ziemas mēnešos tai nenāks par sliktu  mēslošana, es uzsāku mēslošanu arī pārējiem augiem, kas ir izteikti tikai lapu augi un nezied.

 

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tu šobrīd kop savus istabas augus?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 11. janvāris 2012 15:17

tā arī pamodināsi, tikai laisti mēreni, nepārlej

ewe 11. janvāris 2012 15:07

Aplēju vakar pēc pāris mēnešu miera periodā - tumsā, vēsumā un sausumā...

ewe 11. janvāris 2012 15:05

Kā uzmodināt kallu?