Dārzkopja piezīmes. Virtuālā stādu audzētava

nosiguldas
nosiguldas 20. februāris 2012 11:29
867

Es ļoti ceru, ka kāda no Jums varēs teikt, ka mani jau apsteigusi. Ir laiks sēt papriku un piparus. Manā mājā kastīte jau ieņēmusi vietu uz radiatora.

Jau agrāk minēju, ka beidzot esmu atradusi ideālu veidu, kā sadiedzēt sēkliņas- es tās iesēju mazā kastītē aplaistu un apklāju ar plēvīti, lai gais netiek klāt un tad lieku uz radiātora, laiku pa laikam apskatu, lai kastīte neiekalst. Sēklas dīkst ļoti labi un ātri, kad sēkliņas sadīgušas lieku gaišā vietā, tad gan pa dienu plēvīti ņemu nost, bet uz nakti apklāju.

Kas tad būtu jāievēro, ja vēlamies labus stādus.

Čili paprika

• piemērotas augļu dienas – Auna, Lauvas vai Strēlnieka zvaigznājā;

• vajadzīga mitra, barības vielām bagāta augsne; sēklas izkaisa uz nolīdzinātas augsnes vai parupjas grants izklaidus 0,5cm citu no citas;

• ja sēklas iepriekš nav mērcētas, pēc sējas tās apsmidzina ar kādu stimulējošu šķidrumu (Vitmīnu, Germīnu vai citu);

• sēklas pārber ar irdenu augsni vai mitru kodinātu granti apmēram 2cm biezā slānī;

• pēc sējas kastīti uz 3-4 dienām novieto 14-160C temperatūrā, lai sēklas vienmērīgāk atmostas;

• kastītei pārklāj plēvi, lai uzturētu vienmērīgu mitrumu; vēlamā dīgšanas temperatūra 27-290C; atbilstošā temperatūrā pipari sadīgst 12-16 dienās. Piparu sēklas dīgtspēju saglabā 4-6 gadus.

www.eva.lv

Kā iepriekš minēju ir laiks sagatavot istabas augus un vasaras augus ( fuksijas, pelargonijas) augšanas sezonai.

 Es jau paspēju tās apgriezt, spraudenīšus ieliku apsakņoties ūdenī. Arī begonijas izmērcēju nu ar nožēlu secināju, ka begonijas būs jāpērk, jo lielākā daļa ir aizgājusi bojā.

UN TAGAD UZMANĪBU!

KĀ JŪS SKATĀTIES UZ PRIEKŠLIKUMU MAINĪTIES AR NEPIECIEŠAMAJIEM AUGIEM, VEIDOT MAZU VIRTUĀLO AUGU AUDZĒTAVU?

tas izskatīsies, man ir saaudzētas piemēram vijolītes un es labprāt apmainīšu to pret augu, kas man vajadzīgs, piemēram rudens avenēm vai ko citu. Kā starpnieku ,ja meitenēm nekas nav pretī, meš varētu lūgt uzstāties sieviešu klubu, atstājot tur paciņu kādai mūsu lasītājai, kura noteikti zina, ka atbrauks augam pakaļ, jo glabāt tos ilgi nevar un nevar prasīt sieviešu klubam kļūt par mantu glabātuvi.

Nu ko, varam sākt?

Mana istabas augu krātuve ziemā pazaudēja, šadus jaukus augus, atsaucaties, kas var palīdzēt un padalīties.

Ginura

Eshinantus

beloperone

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Ko tu saki par Nosiguldas ierosinājumu? Esi gatava piedalīties virtuālajā stādu audzētavā?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sniedzins24 23. februāris 2012 12:58

ideja loti laba. bet nu sogad darzs bus manpirmo gadu :) nevaru sagaidit kad varesu rikoties. jau tagad iz smuki sadigusi parpika :) un petunijas :)

svente 21. februāris 2012 09:55

Ļoti atbalstāma ideja. Žēl tikai, ka man nav dārzs. Ir tikai balkons, kuru es parasti apzaļumoju ar viengadīgiem vasaras augiem. Uz balkona audzēju arī gurķus. Aug lieliski. Mēslojums - Vito. No puķēm audzinu uz balkona, pelargonijas (parastās un nokarenās), samtenes (zemās), petūnijas (zemās un nokarenās), balzamīnes, lobēlijas. Gar balkona sāniem (lai kaimiņi neskatās), audzinu puķu pupas, hiacinšu pupas un šogad mēģināšu - šāvējgurķi.

kintijasieviesuklubslv 20. februāris 2012 11:59

Lieliska ideja! (Y) Sieviešu Klubs var šo atrakciju atbalstīt, tikai ar obligātu nosacījumu - ka puķes uzkavējas pie mums 1 vai 2 dienas. Ilgāk nevaram, mūsu galā nav dārznieku, kas var ilgi visus augus aprūpēt. nav jau arī tik daudz vietu :)