Dārzkopja piezīmes - vaska puķe

nosiguldas
nosiguldas 25. jūlijs 2012 08:00
4821

Hoja jeb vaska puķe, otrais nosaukums man, protams, patīk vairāk.

Vaska puķe ir gaismas mīle, bet nevajag viņu novietot tiešos saules staros, tad augs var apdegt. Jālaista ir bagātīgi, bet jāseko, lai liekais ūdens nekrājas šķīvītī. Mīl, ka viņu apsmidzina, bet nekādā gadījumā nedrīkst ūdeni liet uz ziediņiem.

Telpa, kurā atrodas vaska puķe jāvēdina, bet nest ārā puķīti nedrīkst. Ziemā laistīšana jāsamazina, tāpat jāpārtrauc apsmidzināšana. Der atcerētis, ka Vaska puķe labāk pacieš SAUSUMU NEKĀ PĀRLIEKU LIELU MITRUMU. Pie visām nedienām biežs viesis ir tīklērce, ja šī nelaime piemeklējusi, tad no auga nāksies šķirties, man ne reizi nav izdevies tā pa visam no viņas atbrīvoties.

Mēslosim ar mēslojumu, kas domāts istabas augu mēslošanai. Pārstādīsim reizi 2-3. gados.

Kapēc audzēt? Smarža, kas piepilda telpu ir patiesi reibinoša un arī paši ziediņi ir iespaidīgi, it sevišķi, kad no tiem mirdz medus asariņas. 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Ko Tu zini par šo istabas augu? 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
tenisone 26. oktobris 2012 18:19

visādi rūpējos,bet vaskapuķe nezied,arī kundzei,kas man to atdeva-arī neziedēja

tenisone 6. oktobris 2012 22:29

man ir vaska puķe gadus 7,bet ne reizi nav ziedējusi,kundze,kas man to uzdāvināja,teica,ka arī nav redzējusi ziedam.Lapas dzen,izskatās veselīga.Kādas rekomendācijas?

VIT@ 25. jūlijs 2012 15:41

es jau teicu, ka kaut kas līdzīgs, ne vaska puķe :)

tas skaitās no fikusa dzimtas, gumijkoks :)

nosiguldas 25. jūlijs 2012 15:29

vaska puķei bērnu nav, vai vari ielikt savas puķes foto, man arī kļūst interesanti

VIT@ 25. jūlijs 2012 15:21

man ir kaut kas visai līdzīgs pēc skata. Šajā gadā manējais ir arī apbērnojies nevaru izdomāt ko darīt, ņemt tos bērnus nost, vai atstāt..

vispār šajā gadā man daudz kas saziedēja, es biju sastādījusi uz balkona lielos podos gladiolas, smuki ziedēja, lillijas, smuki ziedēja.. taču es sapratu, ka labākā balkona puķe tomēr ir hortenzija..ir plāns stādīt lielajos podos, visu vasaru zaļš un ilgu laiku ar ziediem :)

esmu meklējumos arī pēc telpaugiem, kas pacieš tumsu, kam nav nepieciešama saule daudz un arī kas ir izturigi pret laika apstākļiem, jāsaka visai interesanti man iet :)

sandrulish 25. jūlijs 2012 10:31

Manai mammai ir šāda puķe, saauga tik liela un kupla,
ka uznesam uz otro stāvu, tur tagan cītīgi aug...

Jā un medutiņš arī viņām ir daudz, pilēm pil... ;)