Dārzkopja piezīmes - uzmanību, ieskaties!

nosiguldas
nosiguldas 24. janvāris 2012 13:05
679

Šoreiz nedaudz par lietām, kas visiem labi zināmas, bet nekad nav lieki atkārtot. Katram mūsu istabas zaļajam iemītniekam ir savi kopšanas nosacījumi ziemas periodā, bet ir arī kopējas lietas, kas vienkāršo augu kopšanu šajā sezonā.

 


 

 

 

  • Augus mēslojam reti, reizi mēnesī.

 

  •  Neliksim augus  tiešā radiatoru tuvumā, īpaši, ja palodzes  ir šauras. Ja nu citu iespēju nav uz radiātora jāklāj ļoti mitra drāna, vai jāliek trauciņi ar ūdeni.

 

  •  Gaiss un temperatūra telpās mainās sākoties apkures sezonai –augi gan jaunajiem apstākļiem pielāgosies, bet tas notiek lēnām un tie ir viegli ievainojami. Nepakļausim  tos apzināti briesmām. Jāuzmanās ar vēdināšanu, augi uz palodzes salst un ja mēs vēdinot tos tur atstāsim, var gadīties, ka augs vienkārši apsals un aizies bojā . Augiem  salst arī pie nenosiltināta loga, kur pa šķirbām ieplūst aukstais gaiss.

 

 

 

 

Tagad nedaudz par laistīšanu. Tāpat kā cilvēkam ziemā nepatīk auksts ūdens, tāpat aug nepieciešams liet ar siltu ūdeni.Pirms liešanas būtu ieteicams pārbaudīt, vai augs nav mitrs

 

 

Var izmantot speciālus mitruma mērītājus, uz kura atzīmētas trīs iedaļas: sauss, normāls un mitrs, tas noteikti atvieglo dzīvi.

 

 

Zaļo lapu augi mīl, ka viņus rasina ne tikai vas,arā ,bet arī ziemā, it sevišķi,Lai  ja no apkures telpā ir sauss gaiss Ja augi netiks rasināti pavisam  droši var paredzēt, ka uz tiem savairosies dažādi kaitēkļi. Var arī nobirt lapas.

 

 

 

Gaismas mīluļus, vajadzētu novietot pēc iespējas gaišākā vietā.

 

Manā istabas dārzā, gan katru gadu nākās šķirties no kāda auga, jo tomēr ziemas periodā augi prasa uzmanīgāku kopšanu.

 

 

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tu kop savus istabas augus ziemā?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 25. janvāris 2012 09:05

Galvenais izvietojot augus ievērot kura palodze kuram augam piemērota, dienvidu, ziemeļu u.t.t., uz laistīšanu tie paši nosacījumi. Es augus lieku istabā kuras vidējā temperatūra nepārsniedz 10 grādus, tad puķes nestīdzē un vieglāk sagaida pavasari.

blue 24. janvāris 2012 22:54

Vai ir padomi privatmaju ipashniekiem?
Centrala apkure neietekme augus.

nosiguldas 24. janvāris 2012 14:24

Nolīna nemīl daudz ūdeni, jālaista ļoti mēreni, mīl rasināšanu un mēslojumu arī labi uzņem caur lapām. Sausā gaisā vecās lapas kalst un nokrīt. Pamēģini nopirkt speciālo mēslojumu, kas domāts nolīnai un pievieno ūdenim ar ko apsmidzini augu. Pērkot mēslojumu apskaties vai tas piemērots ūdenim, kas domāts smidzināšanai.

sanija013 24. janvāris 2012 14:05

Sveiki! Manā aprūpē nu jau 3 gadu aug Beaucerna (nolīna), zīloņkāja, kā es viņu dēvēju. Kopš pagājušā gada septembra augs sāka dīvaini uzvesties. Lapas sāka pa vienai kalst nost (sākot no galiņa). Lai gan viņu maijā pārstādīju jaunā zemē, lielākā podā utt. Mēsloju ar Vito mēslojumu kā pienākās. Jaunas lapiņas dzen uz nebēdu. Bet vecās pa vienai un pamazām paliek trauslas, saplēstas un sakalst. Varbūt varat kādu padomu dot? Jau iepriekš pateicos!

nosiguldas 24. janvāris 2012 14:02

man prieks :)

24. janvāris 2012 13:13

pati neesmu lielā dārkopēja, vienmēr konsultējos ar mammu un sanāk, ka mana puķu kopšana sakrīt ar aprakstītu blogā. :)