Dārzkopja piezīmes- svētku priekšvakarā

nosiguldas
nosiguldas 21. jūnijs 2011 13:42
516

Šis laiks kā reizi ir īstais, lai pacenstos jaunās ražas labā. Saka, ka jāņu naktī kailam jāapstaigā savs ražas lauks, lai laba raža būtu.

 

 

Vēl protams, jāizravē nezāles, savādāk var iekulties nepatikšanās, kaimiņi ņems un apdziedās slinko saimnieku. Bet tagad nopietnāk, līdz jāņiem var stādīt kartupeļus un paspēt iesēt to, kas nav paspēts.

 

Manā dārzā aug daudz augu, kurus es plānoju salasīt jāņu dienā un izžāvēt ziemas krājumiem, tās būs visu veidu piparmētras, šogad pamēģināšu viss sajaukt kopā. Melisa un citronmētra. Dilles un arī fenheļa lapiņas.

 

Neatņemama sastāvdaļa ir protams arī kumelītes.

 

Vēl kāda laba recepte, jāņu dienā savākti balderjaņa laksti un ziedi ar piestiņu jāsaspaida lai parādās sula jāatšķaida ar  lietus ūdeni un burkā iekšā, esot labākais līdzeklis augiem, kas cietuši no pirmajām salnām, vispirms jāapsmidzina, pēc stundas jāaplej ar šo brīnumlīdzekli un augi atdzīvojoties.

 

Darba pilnas rokas, 'bez tā kas atrodams dārzā gribu paspēt sagriezt kalmes un papardes un šogad pamēģināt izgatavot spilvenus, kurus pildīt ar ārstniecības augiem un kā pamatmateriālu gribu ņemt papardes, sūnas un sienu. Kas sanāks redzēsim.

 

Lai nu kā katrs darbiņš šajās dienās lai svētīts, priecīgus visiem svētkus.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies