Dārzkopja piezīmes: stiprinam imunitāti! Mežrozīte!

nosiguldas
nosiguldas 22. septembris 2011 00:00
4426

Vasaras beigās mežrožu krūmi  pie manas mājas ir pilni ar augļiem.  Izskatās skaisti, bet par to, ka būtu nepieciešams šo skaistumu nest uz mājām aizdomājos pavisam nejauši.


 


 

 

To, ka iestājies rudens nav šaubu, par to liecina ne tikai ķirbji un dālijas, bet arī iesnas un kakla sāpes. Ko darīt, lai neslimotu, lai stiprinātu imunitāti, aptiekā man pasmaidīja un sieviete smaidot iznesa palielu pudeli ar uzrakstu mežrozīšu pīlādžu sīrups. Mans izbrīns bija vēl lielāks, kad izlasīju, ka izgatavots tas ir Baltkrievijā, nevis Latvijā.  Atceros, ka bērnībā tas bija jauks gardums, ko ome deva ziemas mēnešos.

 

 

 

 

 

 

Lūk arī jaukas lietas, kas liek mums padomāt no interneta:

 

 

„Mežrozītes augļi ir nepārspēts C vitamīna avots (10 reizes vairāk nekā upenēs, 100 reizes vairāk nekā ābolos). 100 grami mežrozīšu augļu satur četras C vitamīna dienas devas un pusi minerālu dienas devas: kāliju, magniju, kalciju.

 

Vēl tajos ir B grupas, PP un P vitamīni. Nav nekāds brīnums, ka mežrozīšu augļus uzskata par "dabiskajiem polivitamīniem". Tautas medicīnā mežrozīti lieto saaukstēšanās slimību, sirds un nervu slimību ārstēšanai, asisnrades veicināšanai un iekaisumu mazināšanai.

 

 

Dažādi ārstnieciski mežrozīšu novārījumi organismā aktivizē fermentu sistēmu, stabilizē adrenalīna daudzumu, samazina holesterīna daudzumu, veicina audu atjaunošanos un palīdz pret iekaisumiem. Mežrozītes veltes noder infekcijas slimību ārstēšanai, nieru kaitēm, kā žultsdzinējs, potences stiprinātājs, kā arī pirms un pēc operāciju periodā.

 

 

Iekaisuma procesu un sāpes locītavās, kā arī stīvumu mazina mežrozīšu augļi. Mežrozīšu augļi ir nepārspēts C vitamīna avots. Tajos ir vairāk vērtīgā vitamīna nekā upenēs un ābolos, tāpēc mežrozīšu tēju iesaka dzert saaukstēšanās laikā, arī sirds un nervu stiprināšanai. „

 

 

Kādi tik netiek ieteikti mežrozīšu novārījumi:

 


Mežrozīšu- ābolu tēju

 

 

ieto saaukstēšanās slimību gadījumos, sirds un nervu slimību ārstēšanai, asisnrades veicināšanai un iekaisuma mazināšanai, asinsvadu elastības uzlabošanai, smaganu asiņošanas mazināšanai, lietoī vispārējai organisma stiprināšanai. Ieteicama pēc  operācijām un savainojumiem, palīdz  ātrāk saaugt brūcēm un lauztiem kauliem.

 

 

Mežrozīšu un pīlādžu tēja  der kā vitamīnu avots un labs līdzeklis pret  saaukstēšanos.

 

 

Mežrozīšu augļu, piparmētras un timiāna tēja, vispārējam  organisma tonusam.

 

 

Kā tad pareizi gatavot mežrozīšu tēju :

 

10 g (1 ēdamkaroti) augļu ievieto emaljētā traukā, pārlej ar glāzi verdoša ūdens, uzliek vāciņu un karsē ūdens peldē 15 minūtes. Pēc tam 45 minūtes ļauj ievilkties. Izkāš un lieto pa 1/2 glāzei 2 - 3 reizes dienā pusstundu pēc ēšanas kā vitamīnu dzērienu.

 

 

1l ūdens ņem 5 ēd.k. augļu, liek termosā, aplej ar karstu ūdeni un atstāj uz nakti ievilkties. No rīta tēja būs gatava lietošanai.

 

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tu ikdienā izmanto mežrozītes? Vispār izmanto?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 22. septembris 2011 10:04

es nopirku aptiekā mežrozīšu un pīlādzū sīrupu, cena bija 1.80, pudele arī nebija maziņa.

Cerīte 22. septembris 2011 09:24

Man garšo mežrozīšu sīrups-paldies ,ka atgādināji,jāsāk jau laicīgi iegādāties un profilaksei panašķoties :)

avokado 22. septembris 2011 08:39

Nee,man negaršo mežrozītes.