Dārzkopja piezīmes-rozes, rozes, rozītes

Autors: nosiguldas, 2011. gada 18. jūlijs, 16:39:25
Dārzkopja piezīmes-rozes, rozes, rozītes

Šoreiz gan parunāsim ne par šķirnēm, bet gan par to, kas ir manā dārzā, par to kā es rūpējos par savām skaistulēm. Šoreiz vajadzīgs arī Jūsu viedoklis un padomi.


Darba darīšanās biju Bauskā un pie hipotēku bankas mani pārsteidza rožu dobe, kurā auga parka rozes rozā apakšējās lapiņas dzelttenīgas. Neaprakstāmi skaisti. Mēģināju atrast kāds ir nosaukums internetā un nekā. BAUSKAS meitenes varbū varat palīdzēt.

Nu lūk tad par pašām skaistulēm. Arī manā dārzā ir dobe, kas ir izdalīta tikai rozēm. Esmu mēģinājusi štamba rozes, bet ar nožēlu jāatdzīst pie manis ir augsts un vīņas izsalst. Tā nui sākumā pēc izjūtām, vēlāk jau mērķtiecīgi savu rožu dobi pildīju ar dažādu veidu rozēm. Gan krūmrozēm un vīteņrozēm, gan parka rozēm. Uz šobrīdi viss zied, bet ne tik ļoti, kā man gribētos. Tā pat arī ziemā parasti ar visu segšanu man neizdodas saglabāt augu virsējo kārtu un liela daļa manu rožu augt pavasarī sāk no jauna. Esmu ievērojusi, ka visisturīgākās ir rozā un sarkanās rozes, dzeltenās un baltās lēnām pa vienai izsalst. Tagad esmu pārgājusi uz parka rozēm un teikšu patiesi skaisti,

Ir atrodamas visas krāsas un ziedi gan pildīti, gan parasti.

 

 

Pavasari sāku ar zemes uzlabošanu un izsalušo zaru izgriešanu, tad mēsloju, parasti gan ar kūtsmēsliem, vai ja nav ar minerālmēsliem. Rudenī parasti zarus pieliecu, bet ap saknēm veidoju zemes mājiņu, kad iestājas pastāvīgs sals sasedzu ar skujām. Šogad pamēģināju iegādāties kailsēkli no BEKKER kataloga, lai cik dīvaini neskanētu viena pat tūlīt uzziedēs. Es gan arī visu izdarīju kā bija rakstīts pamācībā, vispirms izmērcēju un tad stādīju un ir.

 

Esmu dzirdējusi, ka tagad esot vienreizējs skats Rundāles pils parkā, vai kāda ir bijusi, varbūt var padalīties iespaidiem, jo uz šo brīdi tur ziedot rozes.