Dārzkopja piezīmes - puķu kastes

nosiguldas
nosiguldas 6. jūnijs 2012 11:30
782

Jūnijs ir klāt tikai vasara vēl kautkur kavējas. Naktis aukstas un arī dienas nelutina ar patīkamu karstumu. To jūt arī dārzā, kā mana draudzene saka ir sajūta, ka augi negrib augt uz augšu, bet aug iekšā zemē. Labi jūtās tikai nezāles. Bet lai tomēr dārzā būtu kur acis piesiet ir visiem labi zināma izeja, puķu kastes trauki, kas zied visu vasaru un priecē ar dažādu krāsu daudzveidību.

Mans ieteikums ir pelargonijas, pastāstīšu kapēc. Jau vairākus gadus rudenī sāpīgi noskatos kā vasaras puķes nosalst vai nomet lapas, tapēc esmu konstatējusi, ka vislabākais variants ir dažādas pelargonijas, kas tiek sastādītas kopā, viegli rudenī pārvietojamas uz telpām, bet pavasarī zied jau pēc pirmajām salnām, kad tās var iznest dārzā.

saliekot dažādas krāsas sanāk patiesi jauka kompozīcija, jāpieskata, lai kastītes nepārkalst un reizi nedēļā ieteicams pamēslot, es izmantoju mēslojuma kociņus.

Tā kā pārliecinājos, ka pelargonijas jauki aug kastē šogad sastādīju tās kopā ar citiem istabas augiem, kas labi jūtās gan ārā, gan istabā.

Šajā kompozīcijā izmantoju hlorofītu, pelargoniju un vidū ir mazs fuksijas stāds, tas ir veids, kas augs uz augšu, tādā veidā veidos jauku kompozīciju. Tikai nejautājiet ko darīšu, kad augiem kastītē nebūs vietas, kad radīsies problēma, tad arī risināšu, bet tagad baudīšu jauko kompozīciju.

Vēl kāda maza jauka ideja, samtenes saaugot pilnam traukam veido jauku krāsainu kalniņu, kas tāpat priecē visu vasaru. Bļodā samtenes neapgrauž gliemeži un šo kompozīciju viegli noslēpt siltumnīcā, ja uznāk kārtējā salna.

Es protams neatsakos arī no vasarīgām kompozīcijām, tās es izmantoju kastēs, kas nav pārvietojamas, bet par to nākošo reiz.

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kādas puķes šajā vasarā plaukst un zied tavā dārziņā? 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
svente 8. jūnijs 2012 12:41

Es jau arī izgāju uz balkona paskatīties, kā manām puķītēm iet. Man tur aug atraitnītes, pupas, šāvējgurķis, pelargonijas. Kad bija silts visu ļoti ātri izdzina un ātri viss auga, tagad stāv uz vietas.

mazaa raganina 7. jūnijs 2012 15:21

Puse dārza piestādīju un piesēju ar puķēm, bet patiešām katru reizi ieejot dārzā žēli jānopūšas,jo nekas negrib augt, puķēm ir auksti....
Abas manas lodžijas ir puķu nostādītas: petūnijas, lobēlijas, alises un vēl un vēl....Bet arī tās puķītes gaida siltāku laiku, nav tā kupluma, kuram uz šo brīdi jau būtu jābūt...