Dārzkopja piezīmes- pēdējais laiks gatavoties ziemai

nosiguldas
nosiguldas 7. novembris 2011 11:50
721

Šis gads mūs lutina ar siltu rudeni, bet ja ieskatās tad ar katru dienu paliek nedaudz aukstāks un lai sniegs neuzkristu uz galvas kā pagājušā gadā, nedaudz par to, ar ko vajadzētu pasteigties.

 

 

Nu protams zālīte jānopļauj pavisam īsa un jāpieskata, lai uz ziemu zālājā nepaliek lapas, tās pūst un bojā zālāja skatu, jo zem lapām zālīte bieži izpūst.

 

Rozes- nekādā gadījumā nevajag tagad rudenī tās apgriezt, jo griezuma vietas kļūst vārīgas un nav zināms, vai sals nenodarīs neatgriezeniskus postījumus. Pirms sācies sals, izveidojam ap katru no rozītēm zemes mājiņu (aprušinam potes vietu), mājiņām nedrīkst izmantot kūdru. Kad sals turēsies jau pastāvīgisegšanu turpinam ar egļu zariem.

 

Mūžzaļie rododendri labi pārziemo, ja tos apklāj ar balto pretsalnu plēvi, tie neapdeg saulē, kas ziemā atspīdot no sniega ir ļoti spēcīga, tāpat aptinu īvi un kanādas eglīti.

 

Dālijas- nu jau domāju, ka virur lakstus skārusi salna, rokam laukā un liekam žāvēties. tā kā es to daru priekš sevis, tad no pieredzes, Es pagājušo gad, nenokratīju zemi dālijām, saliku kastēs,kuras izklāju ar pretsalnu plēvi, ļāvu siltumnīcā apžūt un tā veiksmīgi viņas pārziemoja pagrabā.

 

Begonijas- es izroku no zemes un visas salieku kastītē, kas izklāta ar avīzi un ļauju tām nožūt, tad notīru un lieku glabāties uz ziemu.

 

Pelargonijas un fuksijas jau kādu brīdi ir sarindojušās uz palodzes un turpina ziedēt.

 

Jā vēl nevajag aizmirst, ka tagad var sēt dilles, redīsus, burkānus.

 

Lai veicas...

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies