Dārzkopja piezīmes: par to vērts padomāt

Autors: nosiguldas, 2012. gada 13. janvāris, 09:50:00
Dārzkopja piezīmes: par to vērts padomāt

Janvāris ir tas laiks, kad jau nepieciešams sākt plānot pavasara aktivitātes dārzā un kā pirmo gribu minēt pastaigu pa veikaliem sēklu meklējumos. Ļoti aktuāli tas varētu būt tiem, kas stādus nolems audzēt paši. Pēc pieredzes februārī tas, kas nepieciešams jau vairs nav pieejams.  

 

Sēklu iegādē ļoti vērtīgi būs konsultēties ar pārdevējiem, nedrīkst aizmirst palasīt arī to, kas rakstīts uz paciņas. Stādu audzēšanai ieteicams izvēlēties augus, kuriem nav nepieciešams ļoti daudz gaismas, jo tagad, ziemā, to būs grūti nodrošināt.

 

 

Atsevišķus augus - puķes un dārzeņi ar garu veģetācijas periodu var sēt podiņos jau janvārī. Šis ir īstais laiks, lai sētu puķes kamolbegonijas un leduspuķes, var sākt sēt arī lizantes, levkojas, pelargonijas, lauvmutītes un kobejas. Lai sāktu sēju, nepieciešams padomāt par  kastītēm un zemīti, galvenais, lai to apakšā būtu caurumi mitruma cirkulācijai. Zemīti iesaku izvēlēties tomēr speciālo stādu audzēšanai. Lai nesajuktu stādījumi vajadzēs arīpadomāt par  etiķetetēm sējumu atzīmēšanai..

 

Tad var ķerties pie praktiskām lietām, jānoskaidro katra auga stādam ieteicamie apstākļi:  sēšanas dziļums un laistīšanas biežums. Es kastītes, kamēr parādās asni aptinu ar plēvīti un lieku uz radiātora. Kad pirmie asni ir parādījušies, nolieku vēsākā un pēc iespējas gaišākā vietā.

 

 

Tagad būs īstais laiks sākt  diedzēt sēklas, piemēram, kressalātus, redīsus, lucernu un sinepes.

 

 

Var audzēt uz palodzes pirmos lokus, man gan pagaidām tas nav aktuāli, jo dārzā loki zaļo uz nebēdu, bet tā kā sola pirmo lielo sniegu, jāsāk par to piedomāt. Nedrīkst aizmirst arī par dillēm, man gan neizdodās dilles izaudzēt uz palodzes, tapēc lietošu ziemas krājumus.

 

P.S saka, ka ļoti labas šķirnes tomātiem piedāvā Latvijā populārā tomātaudzētāju Bražūnu ģimene.