Dārzkopja piezīmes- par nezālēm un ne tikai

nosiguldas
nosiguldas 26. augusts 2011 14:50
641

Nu tā, arī es esmu atgriezusies un tagad par manu jauko atpūtas stūrīti, un veiksmēm, neveiksmēm, kas, protams. roku rokā soļo man līdz.

 

 

Iekopjot savu dārzu, man nebija iespēju uzreiz iegādāties visus augus ko vēlos, tapēc dārzā nonāca arī augi, kurus pie citiem apstākļiem iespējams nebūtu stādījusi. Te būs neliels ieskats manā pieredzē.

 

 

 

 

 

 

Apinis- nenoliedzami krāšņs augs gan lapas, kas skaisti ziskatās uz sētas malas, gan mazie apiņu čiekuriņi, kas rudenī augam piešķir īpašu krāšņumu, bet stipri vairojās, ir ļoti dziļas saknes, vīsies ap visu, kas pagadīsies ceļā.

 

 

 

 

 

 

Tālāk ir vīteņaugs, kam nosaukumu pateikt nevaru, ļoti labi noklāj vietas, kur nepieciešams zaļums, pie tam ātri, labi aug vietās, kur citi augi neaug, es uz šo brīdi izmantoju, ka maliņu ap smilšukasti, jo nav jāpļauj, bet, ja šis jaukais vītenis iemitinās puķudobē, tikt no tā vaļā ir ļoti grūti. 

 

 

 

 

 

 

Sudrabrasa- visiem pazīstams augs, aug grāvju malās, pļavās, kad zied izskatās patiesi iespaidīgi, bet ir ļoti liels un neieteiktu to izmantot puķu dobes kompozīcijās.

 

 

 

 

 

 

Tapinamburs-loti augsts, labi izmantojams vietās, kur nepieciešams nosegt skatu uz kādu objektu, bet kaut arī ir ēdams un ārstniecisks, pavasarī visa zeme nosēta ar tapinambura stādiņiem, bet kad ir sasniedzis savu pilno augumu aizēno citus augus.

 

 

 

 

 

 

Graudzāle, kas ļoti atgādina nezāli, kas patiesībā arī ir ,jo saknes ir tikpat dziļas un aug un vairojās tāpat kā savvaļas māsa, protams pavasarī balti zaļie jaunie dzinumi izskatās ļoti iespaidīgi.

 

 

 

 

 

 

Tālāk seko zemsedzes augs, kas noteikti nav kultūraugs, bet labi noder vietās ,kur neaug zāle veido mīkstu klājumu, bet pavasarī viss paklājs pārklājas ar baltiem ziediņiem, bet veidojot blību paklāju, nomāc augus, kas pagadās ceļā, tā puķu dobē vājākos augus vienkārši noslāpē.

 

 

 

 

 

 

Dārza neaizmirstulīte- pavasarī ziedēja vienkārši pasakaini, bet kad sāka dīgt jaunie stādiņi, tie bija atrodami pa visu dārzu, gan dobē, gan zālājā, starp akmeņiem, kurā brīdī nobira sēklas, vēl jo projām nezinu.

 

 

 

 

 

 

Paparde- labi izskatās kā viens atsevišķs elements dobē, bet labi vairojas un ar savām lapām noēno zemākos augus.

 

Neskatoties uz ēnas pusēm, katram šim augam esmu atradusi pielietojumu savā dārzā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies