Dārzkopja piezīmes- nezāles un citi sīkumi

nosiguldas
nosiguldas 24. maijs 2011 09:49
542

Nu, lūk, pienācis pavasara skaistākais laiks, sāk ziedēt ceriņi, no rīta gaiss smaržo pēc ceriņiem. Arī manā dārzā īpaša vieta ir ceriņiem, audzinu tos kā štamba kociņus, kad sāks ziedēt domāju, ka būs iespaidīgi, kopā ir septiņas dažādas šķirnes, no tiem viens liels krūms, pārējie kociņu veidā.

Lietus, protams, bija nepieciešams, tagad viss aug uz nebēdu un, protams, arī nezāles, tā kā man blakus ir nesakopts dārzs, esmu nogurusi cīnīties ar nezālēm, kādu brīdi palīdzēja dziļī ieraktas šīfera plāksnes, bet ar laiku tik un tā nezāles izlien cauri un protams visgrūtāk tās ir apkarot zem krūmiem, tapēc šoreiz cīņā ņēmu palīgu -Raundaps.

 

Principā esmu pret ķīmiskiem līdzekļiem, bet šajhā gadījumā nolēmu tomēr pamēģināt, nosmidzināju visu robežu gar žogu. Jābūt uzmanīgiem, jo šis līdzeklis iznīcina visu zaļo masu arī kultūraugus. Pēc pāris dienām nezāles sāka dzeltēt un nu vietās kur grūti tikt klāt nezāles uz kādu brīdi apkarotas.

 

Vaii Jūs zinat, kas tas ir. Tas ir mana dārza jaunais iemītnieks. Pavasara sēne, kuru sauc par murķeli. Liels un skaists viņš ir iemitinājies starp daudzgadīgajām puķēm. Ēst gan neesmu mēģinājusi, bet ir cilvēki, kam ļoti garšo šīs sēnes.

 

Iepriekš runājām par gliemežiem, esmu uzsākusi cīņu un cītīgi visas krūzītes ar biezumiem leju vietās, kur mitinās šie kaitēkļi, izskatās, ka ne pārāk palīdz. Šodien vēl viens padoms, mana kaimiņiene apkārt lielajiem augiem apberot olu čaumalas, arī palīdzot.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies