Dārzkopja piezīmes - nedaudz sīkāk par katru atsevišķi

nosiguldas
nosiguldas 27. janvāris 2012 00:00
906

Šoreiz ieskatīsimies mūsu palodzes dārziņā un akcentēsim dažus mums labi pazīstamus draugus!

 

 

Asparāgi - patīk gaisma, bet ne tiešie saules stari. pārstāda sākot ar februārī. Lielos augius  augus var dalīt. Uz auga redzamās sarkanās sēkliņas dos jaunos augus, ja tikai iesēsiet tos zemē. 

 

 

No oktobra līdz februārim tie jālaista maz, ļoti patīk, ja tos rasina. Labprāt dzīvos ziemā istabā, ja istabas temperatūra būs No liela mitruma augam var uzmesties kaitēkļi. Ja gaiss telpā ir pārāk sauss, zeme ir pārāk sausa un ūdens pa cietu, asparāgs  var nomest lapas.

 

Dracēna - slikti panes temperatūru, kas ir zemāka par 18 grādiem, tas šim augam ir nosacījums arī ziemā Būs pateicīga, ja to apsmidzināsiet ar ūdeni. 

 

 

Dīfenbahija - patīk gaišas telpas,UZMANĪBU augs ir indīgs. Rudenī un ziemā tiem ir miera periods - jāierobežo gan laistīšana, gan barības vielas. Dīfenbahijai ipatīk, ka viņu nekustina, tas ir pastāvīga atrašānās vieta.


 

Sanpauliju –  vijolīti nedr’īkst laistīt ar aukstu un cietu ūdeni , tāpat ūdeni nedrīkst liet uz lapām, lapas paliek plankumainas, labi aug uz palodzes, bet ne tiešos saules staros. Ziemā laista tikai tik daudz, lai augsne būtu mazliet mitra.

 

 

Maranta ir mitruma mīlošs augs. Marantasmīl  ēnu, tapēc nav ļoti prasīga arī ziemas periodā. Tomēr pārāk sausā gaisā marantas lapas var saritināties, bet, ja lapās ir ar  brūnganām malām, pie vainas būs neregulāra un nepietiekama laistīšana.

 

 

Raiblapu efeja mīl gaismu un siltumu, zaļās šķirnes pacieš aukstumu.  Efejas atpūšas no oktobra līdz februārim - pārziemo vēsās telpās, jālaista maz. 

 

 

Spatifiīa labi jutīsies pie ūdens,piemēram  pie akvārija, patiks  siltas  telpas  arī ziemā: 18-20 grādi, gaisma un mitrums.

 

 

 

 

Gaidīšu jautājumus arī par citiem jaukiem augiem, kas ir jūsu dārziņā, varbūt ir kas īpašs uzziedējis, vai izaudzis no sēkliņās, gribētos redzēt fotogrāfijas! 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kādi istabas augi atrodas savās mājās? 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
tenisone 27. oktobris 2012 11:16

un ,ja dracēnai bŗūnē lapu galiņi,pati tāda gara-vai var atjaunot,patreiz vienai nogriezu galotnītes un ieliku ūdenī,gan nav īstā sezona,Vai saglabāt podu ar kātiem-varbūt tur arī kas izaugs?