Dārzkopja piezīmes- nedaudz par mēslošanu

nosiguldas
nosiguldas 27. maijs 2011 10:45
793

Tā kā viss jau zied un zaļo un ar nepacietību sākam gaidīt pirmo ražu, padalīšos dažos sīkumos, kas palīdz manam dārzam augt un ziedēt. Par mēslošanu un citiem sīkumiem.


Es savā dārzā cenšos izmantot dažādus mēslojumus, to starp arī nedaudz minerālmēslus. Kompleksos minerālmēslus lietoju pavasarī ziediem, krūmiem, zālājam. Šogad nedaudz nokavēju un man ieteica pašķaidīt minerālmēslus un tad augus apliet. Lai būtu rezultāts jāņem uz lejkannu divas ēdamkarotes graudiņu, aplej ar karstu ūdeni ( augstā minerālmēsli grūti sķīst), samaisa, lai izkūst, tad pielēju pilnu leskannu ar ūdeni un aplēju augus. Vēl mēslojot ar graudiem to vislabāk darīt pirms lietus, jeb sausā laikā pēc mēslošanas stādījumi jālaista.

Šorīt nopriecājos kā puķes zaļo un veido pumpurus, vislabāk to var redzēt uz puķēm, kas aug  puķupodos.

Saviem rododendriem,mellenei, hortenzijai vasarā mēslojumu gatavoju pati, rabarberu lapas, sk'ābeņu paliekas liek spainī uzlej ūdeni un pēc divām nedēļām ir gatavs mēslojums.

 

Kūtsmēslus es saberu lielā traukā pārleju ar ūdeni un pievienoju divas saujas superfosfātu visu sajaucu un ļauju norūgt, pēc tam ar gatavo šķidrumu, ko jaucu kopā ar lejamo ūdeni laistu dārzu.

 

Šogad pirmo gadu izmēģināju kādu padomu no interneta, kad stādīju tomātus, gatavoju speciālu maisījumu ko liku bedrītē, kurā stādīju tomātus- 1.daļa meža zeme,viena daļa upes smiltis un viena daļa zivju milti. Kaimiņi gan rok siltumnīcā vecas zivis,  man tas nav pa spēkam, jo pēctam tā siltumnīca kādu laiku nežēlīgi smird.

 

Zaļo vircu netaisu, jo šī smaka man arī nav pieņemama.

 

Zemenes un rozes mēsloju ar atšķaidītu vircu, ko šonedēļ arī plānoju. Kas attiecas uz gliemežiem, kafija manā gadījumā nepalīdz, nācās izmantot speciālās granulas savādāk no saulespuķēm un īrisiem nekas pāri nepaliks.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
agroso17 10. februāris 2014 09:25

Jo mazāka siltumnīca, jo biežāk tā būs jāvēdina – maza siltumnīca saulē vairāk sakarst. Pirms iegādājieties siltumnīcu, jāzina, kas tajā tiks audzēts. Piemēram, tomātu audzēšanai pietiek ar 2-2,5 m augstu siltumnīcu, savukārt vīnogu audzēšanai būs nepieciešama ...

1) Siltumnīcu veidi

Ja Jums ir nepieciešama neliela siltumnīca, tad vispiemērotākās būs mazdārziņu siltumnīcas ar izmēru 2x3 m un 3x4 m. Bet, ja platība atļauj, tad iesakām tomēr 3x6 m un 3x8 m siltumnīcas, kas būs plašas gan pašiem augiem, gan ērti tajās būs augus apčubināt un aplaistīt.

2) Vēlamais mikroklimats (temperatūra un mitrums) siltumnīcā

Lai noteiktu to, kādai temperatūrai un mitruma režīmam ir jābūt siltumnīcā, ir nepieciešams zināt, kāda kultūra tiks audzēta siltumnīcā, kā arī ...

Lasīt vairāk: http://averto.lv/lv/ekspertu-padomi-viedoklis/siltumnicu-izvele-vedinasana/kadu-siltumnicu-iegadaties/

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskops 2020. gada jūnijam

Horoskops 2020. gada jūnijam