Dārzkopja piezīmes- ne visas nezāles ir nezāles

Autors: nosiguldas, 2011. gada 5. jūlijs, 08:00:00
Dārzkopja piezīmes- ne visas nezāles ir nezāles

Tuvojas vasaras vidus un manā dārzā tāpat kā pārējos notiek nemitīga cīņa ar nezālēm. Bet vai katra nezāle ir tikai nezāle?


Ja dārzā aug āboliņš un ceļmallapas tas noteikti liecina par to, ka zemei prasītos uzlabošana, bet.............

 

Ko tad zinam par celmaļlapām. Ja pavisam godīgi, pavisam biju pametusi novārtā šo jauko ārstniecības augu. Atceros no bērnības, kad ome pie visiem nobrāzumiem lika ceļmallapu un šogad arī manā mājā jautājums ar nobrāzumiem ir ļoti aktualizējies, jo Katei tūlīt būs trīs un asfalta slimībi ir kļuvusi ļoti aktuāla, bet ne tikai. Iesaku pamēģināt ceļmallapu pie nobrāstām tulznām un iekaisušiem kodumiem.

 

Kas man bija jaunums, tas, ka ceļmallapas ir labs līdzeklis arī bronhīta ārstēšanai.

 

Sažāvētās lapiņas saliekam glabāšanai arī ziemai, es parasti žāvēju, varot arī saldēt. Varētu domāt, lapa izzuvusi kāds no viņas labums, nebūt tā nav, ieliekam uz īsu brīdi lapu ūdenī un lūk tā ir tāda pati kā tiko norauta,

 

Baltais un sarkanais āboliņš. Arī šis nezāles man ir pilns dārzs, nedrīkst piemirst, ka āboliņš zālājā dod patīkamu paklāja sajūtu zem kājām, bet jāuzmanas no bitēm. Bet ja runājam par tēju, tad serēs gan imunitātei, gan klepum. 

 

Es gribu pieminēt vēl divas lauku skaistules kuras izmantoju- vīgrieze, kas manā pusē kā reiz tikko sāk tā pa īstam ziedē, es parasti šo jauko ziediņu pievienoju piparmētru tējai, tad var gulēt un skatīties jaukus sapnīšus, jo vīgrieze darbojas kā nomierinošs līdzeklis.

 

Un ugunspuķi , kuras pie mums ir pa pilno, bet agrāk nezināju, ka tas ir ļoti labs līdzeklis aizcietējumiem.