Dārzkopja piezīmes- ne visas nezāles ir nezāles

nosiguldas
nosiguldas 5. jūlijs 2011 08:00
1202

Tuvojas vasaras vidus un manā dārzā tāpat kā pārējos notiek nemitīga cīņa ar nezālēm. Bet vai katra nezāle ir tikai nezāle?


Ja dārzā aug āboliņš un ceļmallapas tas noteikti liecina par to, ka zemei prasītos uzlabošana, bet.............

 

Ko tad zinam par celmaļlapām. Ja pavisam godīgi, pavisam biju pametusi novārtā šo jauko ārstniecības augu. Atceros no bērnības, kad ome pie visiem nobrāzumiem lika ceļmallapu un šogad arī manā mājā jautājums ar nobrāzumiem ir ļoti aktualizējies, jo Katei tūlīt būs trīs un asfalta slimībi ir kļuvusi ļoti aktuāla, bet ne tikai. Iesaku pamēģināt ceļmallapu pie nobrāstām tulznām un iekaisušiem kodumiem.

 

Kas man bija jaunums, tas, ka ceļmallapas ir labs līdzeklis arī bronhīta ārstēšanai.

 

Sažāvētās lapiņas saliekam glabāšanai arī ziemai, es parasti žāvēju, varot arī saldēt. Varētu domāt, lapa izzuvusi kāds no viņas labums, nebūt tā nav, ieliekam uz īsu brīdi lapu ūdenī un lūk tā ir tāda pati kā tiko norauta,

 

Baltais un sarkanais āboliņš. Arī šis nezāles man ir pilns dārzs, nedrīkst piemirst, ka āboliņš zālājā dod patīkamu paklāja sajūtu zem kājām, bet jāuzmanas no bitēm. Bet ja runājam par tēju, tad serēs gan imunitātei, gan klepum. 

 

Es gribu pieminēt vēl divas lauku skaistules kuras izmantoju- vīgrieze, kas manā pusē kā reiz tikko sāk tā pa īstam ziedē, es parasti šo jauko ziediņu pievienoju piparmētru tējai, tad var gulēt un skatīties jaukus sapnīšus, jo vīgrieze darbojas kā nomierinošs līdzeklis.

 

Un ugunspuķi , kuras pie mums ir pa pilno, bet agrāk nezināju, ka tas ir ļoti labs līdzeklis aizcietējumiem.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
serdce 6. jūlijs 2011 09:21

nezāles, nezāles.. mums ir nātru buntites sasietas pirtspriekiem.. un tradicionāli visas tējaszāles ar ievāktas..

madmozele 5. jūlijs 2011 22:13

Es arī taisos ugunspuķi salasīt.Šodien vēl liepziedus lasīju un pelašķus,nedaudz deviņvīru spēku (Y)

nosiguldas 5. jūlijs 2011 18:30

k.,a tu vāri sīrupu, tas ir klepum?

kalliope 5. jūlijs 2011 16:33

mums ir sīrups no ceļmallapām savārīts, āboliņš sarkanais esot vislabākais visām sieviešu vainām, vīgriezes arī ievāktas :)
šorīt saplūcu liepziedus un pelašķus

nosiguldas 5. jūlijs 2011 11:45

es arī mēgināšu, priekš manis bija jaunums arī tas, ka lauku laumutīte, noteikti esi redzējusi, zied dzelteniem ziediņiem, domāta tiem pašiem nolūkiem

minniite 5. jūlijs 2011 10:34

Visas tevis minētās tējas ir jau noliktas kaltēties :)
par ugunspuķi - nezināju.
jāvāc kamēr ziediņi?