Dārzkopja piezīmes- meža šampinjoni

nosiguldas
nosiguldas 29. augusts 2011 15:26
3373

 

 

 Ar lielu daudzumu dižciltīgo sēņu šogad palielīties nevaru, bet labai mērcei sanāk gan apšu beciņas, gan baraviku.

 

 

Arī manā ģimenē ir uzsācies aktīvais sēņu lasīšanas laiks. Tas ir liels notikums mums visiem, jo jaunākajam lasītājam ir tikai trīs gadi un līdz ar to vietas, kur lasam sēnes ir pēc iespējas izstaigājamas.

 

Mūsu sēņu sezona uzsākas parasti ar to brīdi, kad mežā parādās sēnes, kuras visi vietējie iedzīvotāji sauc par meža šampinjoniem- cik noprotu tad tās īstenībā ir atmatenes. Izskats šīm jaukajām sēnītēm ir diezgan viltīgs, jo ļoti atgādina labi pazīstamo balto mušmiri, ir tikai mazākas, gan ar baltiem svārciņiem, ja aug, tad to ir daudz, neesmu redzējusi, ka viņas augtu pa vienai, mūsu gadījumā tas ir tīrs priežu mežs. Sēnes gan sālam, gan vienkārši apvāram un liekam saldētavā. Mans vīrs saka, ka nav garšīgāku sēņu par meža šampinjoniem. Es gan neesmu cepusi uzreiz, mūsu ģimenes recepte ir :

 

1. tīrīšana-izgriežu svārciņus zem cepurītes, pārbaudu vai nav tārpu un sagriežu četrās daļās

 

2. pēc tīrīšanas lieku vārīties ūdenī kam pievieno nedaudz sāli, piparus un lauru lapas. Kad sēnes sāk vārīties, pavāru pāris minūtes un nokāšu.

 

Nu ko - labu apetīti,

 

-labi garšos arī tikko  novārītas, mēs parasti gatavojam salātus ar sīpolu un krējumu.

 

Gribu gan piebilst, tīrot, ja tomēr liekas ka kāda no sēnēm nepatīk, labāk izmest, nekad jau neko nevar zināt, riskējam taču ar savu veselību.

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai

Kuras sēnes tev vislabāk garšo?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
svente 31. augusts 2011 09:09

Atmatenes

svente 31. augusts 2011 09:08

Čigānietes

nosiguldas 29. augusts 2011 23:15

Nē čIGāNIETES IR CITAS SēNES, MANAS VAR REDZēT TITULBILDē

uguntinja 29. augusts 2011 20:08

Tās atmatenes ir tās pašas,ko sauc par čigānietēm,vai tās ir divas dažādas?Daudzi slavē tās čigānietes,bet es kautkā baidos viņas lasīt,