Dārzkopja piezīmes - laiks pārstādīt telpaugus

nosiguldas
nosiguldas 13. februāris 2012 11:44
506

Tagad jau ar pārliecību var teikt, ir īstais laiks, bet viss darāms ar apdomu.  Beidzot varam pieķerties pie sen gaidītā pārstādīšanas procesa. Ko tad darām šodien?

1. Ņemam podu, kurā augu stādīsim.

Telpaugiem derīgi dažāda materiāla podi, gan māla, gan plastmasas, kā arī citi trauki, Plastmasas podos audzētie augi nebūs tik bieži jālaista, bet māla podos jālaista biežāk. Tumšas krāsas podi pievelk siltumu, saulē tie sakarst ātrāk nekā podi gaišos toņos.

2. Jaunajam podam jābūt tikai nedaudz lielākam par veco. Podā jābūt ūdens notekas caurumam un labai drenāžai, pirms tur ieber augsni.  

 3. Caurumam, kas ir poda pamatnē, pārliekam māla lauskas, lai poda saturs nebirst ārā.

 4. Sagatavojam  podu, kurā augu pārstādīt.Veidojam drenāžas slāni 2cm biezu, te noderēs keramzīts, māla lauskas vai akmentiņi.

 

5. Tālāk augu izceļam no vecā poda.

Sākumā pārstādāmo augu, kārtīgi aplaistīsim, lai saknītes nav sausas un trauslas. Māla podu pirms stādīšanas būtu labi izmērcēt , lai tas uzsūc ūdeni, jo mālam raksturīgs, ka sauss savu daļu ūdens viņš mēģinās izsūkt augam, kas tur ievietots.  Jau lietotu podiņu nepieciešams izmazgāt noplaucēt ar verdošu ūdeni, lai izvairītos no   baktērijām vai sēnēm.

6. Pārstādot jebkuru augu, tam podā jāatrodas pašā centrā.

 7.Lai telpaugi pēc pārstādīšanas justos labi, tie jāstāda piemērotā augsnē. To izdarīt nav grūti, ja iegādāsimies augsni veikalā, ja nu esam tik drosmīgas, ka augsni gatavojam pašas, tad ir svarīgi zināt kas katram augam nepieciešams, kā arī augsnes reakciju – vai telpaugam nepieciešama skāba, neitrāla vai sārmaina vide.

8.Pēc pārstādīšanas laistīsim uzmanīgi un nesteigsimies ar mēslošanu.

Pārstādītie augi ātrāk atjaunos  sakņu funkcijas un darbību, ja saņems  siltumu no apakšas.  Es izmantoju radiātorus, tikai uzmanīgi jāvēro augus, lai tie neiekalst. 

 

 

Es ieteiktu pievērst uzmanību pārstādāmajiem augiem, iespējams, ka tos nepieciešams saīsināt par vienu trešo daļu, nogriezīsim izstīdzējušos dzinumus, lai augam būtu spēks augt un veidot kuplu vainagu.

Kas notiek uz Jūsu palodzes? Vai esat pamanījušas pirmās pavasara vēsmas ?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies