Dārzkopja piezīmes - labie un sliktie telpaugi (Nr.1)

nosiguldas
nosiguldas 21. februāris 2012 11:20
1048

Jau pirms kāda laika ievēroju, ka ir augi, kas pie manis aug bez problēmām, bet ir augi, kurus mēģinu audzēt un tik un tā tie iznīkst. Nevaru piekrist, ka  augs var ietekmēt mājas ikdienu labvēlīgi, bet noteikti varu apgalvot, ka augi jūt savu saimnieku un atsaucas ar bagātīgu ziedēšanu uz rūpēm par viņiem.

Vēl esmu novērojusi, ja uzdāvina augu, kas nepatīk un to jūti iekšēji, atdod to kaimiņam, radiniekam draugam, kam šis augs darīs prieku.

Bieži ir dzirdēts, ka ir augi, kā  vaskapuķes un efejas kas nes mājai nelaimi, tātad sliktie un līdakastes un aspidistras atvaira ūdens āderu kaitīgo starojumu, tātad labie.  Jau vairāk kā 20. gadus manā mājā ir ļoti daudz augu un droši varu teikt, ka augi neko sliktu nedara, ja izvēlamies tos pareizi un zinam viņu īpašības, piemēram difenbahijas un puansetijas ir indīgas ar lapu pieniņu var apdedzināt rokas. Kaktusa adatas ieduroties grūti izvilkt...

Turpretī pārzinot savu palodzes dārziņu iespējams būsiet pārsteigtas, jo tur atradīsies arī augi ar ārstnieciskām īpašībām. Tikai jāzina to īpašības, un tad uz palodzes var iegūt zaļu mājas aptieku.

Tagad nedaudz par augu izvēli, jo šeit nu tomēr jāpieiet ar vēsu saprātu. Izvēloties augu, jāpadomā, kur to novietot un vai tā īpašības nenodarīs ko sliktu mājiniekiem. dzelkšņainus un adatainus skaistuļus labāk neiegādāties, ja mājās  ir mazi bērni. Ja kādam mājiniekam ir alerģija, plaušu slimības, tās var paasināt pelargonijas ar savu lapu smaržu. Visiem patīk milzu ziediem ziedošās eņģeļtaures,

bet to īpatnējā smarža slima cilvēka stāvokli var pasliktināt. Tāpat slimnieka tuvumā neder filodendrs, kura sula ir kairinoša. Ja mājiniekam ir alerģija, labāk nepirkt augu, kurš satur ēteriskās eļļas, piemēram, mirti, oleandru, pelargoniju. Par šādu eļļu esamību liecina spēcīga smarža, lapas paberzējot. Vismaz ar alerģiju sirgstošo tuvumā, darba telpās tos nevajadzētu turēt. Arī spēcīga ziedu smarža dažiem cilvēkiem rada alerģisku reakciju ( galvas sāpes, nelabumu).

www.darzs.lv

No savas pieredzes varu piebilst, ka ļoti labi var redzēt, kad manā dzīvē ir emociāls pacēlums, jo augi zaļo un zied, turpretī, ja ir iestājies periods, kad viss apnicis arī augi izskatās panīkuši. Augi ļoti labi jūt savu saimnieku un viņa rokas. Man bija gadījums, aizbraucu uz semināru uz nedēļu, kad atbraucu man ļoti iemīļots augs bija aizgājis bojā, sākumā domāju pārliets vai vienkārši nebija apliets, izrādījās ka nē.  Lai kādas īpašības mēs piedēvētu augiem, liela nozīme ir mūsu domu spēkam. Augs tāpat kā dzīvnieks vai mazs bērns ir dzīvs un aug un ja mēs esam mazo draugu pieņēmuši mājās esam par to atbildīgi.

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kādi ir tavi novērojumi par mājas augiem?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies