Dārzkopja piezīmes-ko labu dārzā varam atrast ziedu pušķiem

nosiguldas
nosiguldas 9. jūnijs 2011 00:00
573

Nu, lūk, izlaidumu laiks ir klāt. Te draugiem, te māsai un meitai un salasās tāds krietns pulciņš apsveicamo. Ir jārēķinās, ka laiks ir karsts un zālē, kur būs svētki noteikti tāpat nebūs ko elpot. Grūti ir ne tikai  mums, bet arī ziediem. Nu, lūk, ko gan varam atrast dārzā, ne tikai dekoratīvu bet arī izturīgu.


Es gan ieteiktu šādā laikā izvēlēties ziedus pušķi pēc iespējas kompaktāku, kur ziediņi stingri iesēdināti, lai nerastos nepatīkami pārsteigumi. Otrs labs variants ir ziedu pušķis oāzē. Šo variantu šogad izmantošu es.

 

Pušķu karalis būs protams hosta, kas pat pašas vārgākās puķītes saturēs kopā, ja ar tām apliksim pušķīti.

Maijpuķītes gan pašas ātri nolaiž galviņas, bet lapas ļoti labi iztur pārbaudījumus.

Graudzāles, tas protams ir ļoti labs un daudzveidīgs materiāls, manā dārzā aug daudzgadīgs brīnums ar balti zaļām lapām.

Ļoti labs, bet praktiski neizmantots materiāls ir peoniju lapas, labi izskatās pušķos un iztur karstumu.

Kā materiāls dārza papardes man nepatīk, jo galotnes diezgan ātri noliecas, bet mežā ir viena suga, kas tomēr varētu noderēt.

Lapas ir platākas un stingrākas, kā parastajām. nospraudumam es izmantoju melleņu mētras.

Ziedi protams var būt visdažādākie, man zied dārza zemās margrietiņas, īrisi, dažādas mazās dekoratīvās puķītes. es ziedu groziņā izmantošu arī svaigas zemesnes. Ja izdosies nofotografēt, parādīšu savu roku darbu. Bet īrisus es griezu pušķim no rīta, jo vakara ziediņš no rīta var izrādīties jau noziedējis.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies