Dārzkopja piezīmes: ko dara Jūsu amariļļi?

nosiguldas
nosiguldas 20. janvāris 2012 12:21
12650

Vakar ieskatījos savā amariļļu kastītē un sapratu, ka laiks Jums atgādināt par vienu no pirmajiem skaistajiem pavasara vēstnešiem. Varbūt kādam piemirsies, ir laiks apskatīties ko dara sīpols, varbūt jau redzami pirmie asniņi.

 

 

 

 

Hipeastrs mums labāk pazīstams ar nosaukumu amarillis. Dzimta šiem abiem augiem esot vienāda, bet augi esot dažādi. Gribēju atrast informāciju, lai arī ar Jums padalītos, bet ar ko šie abi augi atšķirās tā arī neatradu..

 

 

 

 

Tā kā janvāris ir laiks, kad šis jaukais augs sāk gatavoties uz pamošanos, tas notiek arī manā mājā, pārītim jau redzams zaļš snīpītis, tad ir laiks tos novietot gaišā vietā. Laistam gan tikai tad, kad auga virskārta izžuvusi. Kad jaunie asni jau labi redzami būtu ieteicams arī mēslot, bet svarīgākais mēslošanas periods tomēr esot pēc noziedēšanas, līdz jūlijam, lai tas paspēj uzkrāt spēkus. Pārstādīt varam vai nu pirms vai pēc miera perioda, pie nosacījuma, ja augs audzis vienā podā jau vairākus gadus un tam puķupods ir par ciešu.

 

 

Pēc noziedēšanas ziedkātu nogriezīsim, lai sīpolam atgrieztos spēks.

 

 

 

 

Amarillis uzzied arī vāzē. Ir tikai viens nosacījums, vāzes kakliņam jābūt tik lielam,lai sīpols nekrīt tajā iekšā. Vēl iesaka amariļļa sīpoli ietīt papīra piltuvē un pirms uzziedināšanas ielikt saldētāvā.

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā šobrīd jūtas tavi amariļi? Tev ir tādi ziedi mājās?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
didi2009 22. janvāris 2012 15:30

Decembra vidū sāku modināt savus hipeastrus.Par lielu nožēlu pēc mēneša konstatēju,ka būs tikai vienīgi lapas un pārīts mazu jauno sīpoliņu,kas varen braši lapo.
Taču šodien sev par lielu pārsteigumu pamanīju,ka sīpola maliņā ir izspraucies drukns ziedpumpurs (F).Nevaru izteikt savu prieku :D
Varu piebilst,ka esmu iesācēja šajā jomā,un hipeastru sīpolus pa lētu naudiņu parasti iepērku Depo.

sissi3 21. janvāris 2012 19:41

mani amarilli joprojam zied ka traki,ka saka pirms ziemassvetkiem,ta nevar beigt...tagad gan domaju-ka saglabat...

nosiguldas 20. janvāris 2012 14:47

šoreiz nemet sīpolu ārā, pamēģināsim viņu saglabāt nākošajam gadam. ja kas nepieciešams jautā

spindzelite 20. janvāris 2012 14:08

Mans amarillis arī beidzot, pēc 2 gadu pūliņiem, ir sadomājis atkal uzziedēt! Prieks jau baigais! :)

DADZABITE 20. janvāris 2012 14:02

Oho, man amarilli asociejas tikai ar Ziemassvetkiem :D. Parasti amarilla sipolu iestadu jau oktobra beigas, lai lidz 24.decembrim ir zieds. Sogad gan man pagadijies slinkjis jo tikai sobrid taisas verties vala. Kad nozied sipolu metu ara, jo ieprieksejos gados neesmu pratusi vinus uzziedinat otreiz.

sandrulish 20. janvāris 2012 14:00

Šīs puķītes ir vienkārši burvīgas,
mana mammīte audzē šādus zeltaini oraņžus!

(Y) (F) (F) (Y)

kintijasieviesuklubslv 20. janvāris 2012 13:35

man ļoti patīk šie ziedi! bet šobrīd manās mājās nav neviena amariļu podiņa.