Dārzkopja piezīmes- kastanis pret stresu un satraukumu

nosiguldas
nosiguldas 26. septembris 2011 12:56
4498

Man rudens asociējas ar dārza labumiem un protams ar zīlēm un kastaņiem. Piekritīsiet, ka ejot garām kastaņkokam, neviļus gribas pieliekties un no zemes pacelt skaistos brūnos kastanīšus, kaut tikai tapēc, lai paturētu tos rokās. Bet varbūt tam ir kāda īpaša nozīme.

 

 

Tiek uzskatīts, ka kastaņiem piemīt liela pozitīvā enerģija, kas stiprina un aizsargā no neveiksmēm..

 

Sievietēm kastaņi  jānēsā  kreisajā kabatā, jo kreisā tiek uzskatīta par laimes pusi. Vīriešiem  labajā kabatā , jo labā būs vīriešu puse.

 

Kādā seminārā mums vadītājs mācīja, ka nav nekā labāka stresa un satraukuma mazināšanai kā virpināt  rokā divus kastaņus. Asāku izjūtu cienītāji var izmēģināt pavirpināt plaukstā kastaņus nenoņemot adatainās  čaulas.  Nu lūk arī ķīniešu Iņ – Jaņ bumbiņas latviešu gaumē.

 

Vēl no savas bērnības atceros kā omīte katru rudeni  grieza kastaņus un aplēja tos ar degvīnu, tad uzlējums tika novietots tumsā un vēlāk tika ierīvēta sāpošā mugura.

 

Izrādās, ka visu kastani izmantot nemaz nevajag,  kastaņu uzlējumam jāņem kastaņu brūno miziņu, tas ir kastaņi jānomizo. Mizā ir koncentrēts visvairāk ārstniecisko vielu. Dakteris Artūrs Tereško iesaka piecdesmit gramus miziņu likt  tik lielā stikla traukā, lai tās aizņemtu ceturto daļu no trauka. Tad apliet ar šņabi un noslēgt. Pēc 10 dienām uzlējums iegūs brūnu krāsu un būs gatavs lietošanai. Uzlējumā samērcētu marlīti liek uz sāpošās vietas.

 

Kas tad tāds īpašs ir mūsu kastaņos? Bez tā ka tie satur  daudz veselīgu un mums maz pazīstamu vielu kā pumarīna glikozīds, eskulīns, u.c., to galvenā  dziednieciskā īpašība ir pretiekaisuma iedarbība. Kastaņus gan ēst nevajadzētu, bet no kastaņiem gatavotas ziedes un zāles sen pazīstamas gan  tautas gan tradicionālajā medicīnā .

 

Kastani izmanto tādu veselības problēmu ārstēšanā kā vēnu slimības, pret muguras un locītavu sāpēm, pret trombozēm un asiņošanu pēc dzemdībām, operācijām, hipertoniju un hemoroīdiem.

 

Pie saaukstēšanās, bronhīta un  garā klepus var lietot arī kastaņu pulvera tēju. (pa naža galam 3 reizes dienā.)

 

Bez tā kastanis nodrošinās jauku izklaidei visai ģimenei, jautra pastaiga tos lasot un interesanta nodarbe veidojot no tiem dažādus priekšmetus. Jebkurā gadījumā smaids ir garantēts, ja pacelsi kastani un pasniegsi to draugam.

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tu rudenī savā labā izmanto kastaņus? Varbūt arī tev ir zināmi kādi praktiskie padomi, ar kuriem vari padalīties?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 26. septembris 2011 16:11

uzlējums ir tas par ko rakstu

smukaa 26. septembris 2011 15:07

Vēnām labi ir kastaņu uzlējums;)

veesma 26. septembris 2011 14:22

Mums arī pilna māja ar kastaņiem, jo kastanis aug mums pagalmā un bērni katru dienu tik lasa un nes mājās. Kabatās mums arī ir kastaņi.

DADZABITE 26. septembris 2011 14:19

Tā kā mājās mazs bērns, tad kastaņi ir visapkārt pa māju. Katru gadu pa 2 kastaņiem ielieku mēteļa kabatā, tas nervu nomierināšanai :D

kalliope 26. septembris 2011 14:15

mīlu kastaņus. parasti cenšos atrast pavisam sīciņus, lai ērti kabatā :)

Cerīte 26. septembris 2011 13:42

Man ari ir kastaņi mājās un kabatā -pret ļaunu aci :)

pearl 26. septembris 2011 13:31

Skaistie kastaņi! Žēl, ka Latvijā tos daudzus piemeklējusi kaut kāda kaite, arī Eiropā. Vasaras vidū lapas sačokurojas un paliek brūnas. Man teica, ka jāzāģē nost un jāsadedzina.Tā esot slimība. Manā dārzā arī aug divi skaistuļi un žēl būs no viņiem šķirties :( Bet paši kastanīši smuki un arī es tos esmu ielikusi sev somā un arī mašīnā turu. Lai nes laimi!