Dārzkopja piezīmes - kas notiek dārzā

nosiguldas
nosiguldas 17. janvāris 2012 09:56
581

Šorīt ir patiesi jauks un nedaudz vēss janvāra rīts. -4, vēja tikpat kā nav, sauss, nekas no gaisa nekrīt, beidzot var teikt- iestājusies ziema. Arī dārzs beidzot ieslīdzis baltā kažokā. Darboties sāksim pavisam lēnām, jo tagad gan liekas, ka līdz pavasarim ir ļoti tālu.

 


 

 

Ko tad daram janvārī, vispirms ar kritisku aci apskatam sniegotos kokus un krūmus, gaidam lielāku salu, jācer, ka tad laiks būs skaidrs un saulains. Janvārī un februārī intensīvas ūdens iztvaikošanas rezultātā daudzi  augu cieš no slāpēm. Te nu ir jāpadomā kā pasargāt augus no saules un arī no sausuma. Te var izmantot agrotīklu vai citu segmateriālu, no apdegumiem paglābs arī speciālie noēnojamie režģi un noderēs arī eglīte, ko iznesīsiet no istabas, tās zarus var salikt gan uz rozēm, gan rododendriem, neaizmirsīsim skujeņus un īves arī tās cieš no ziemas saules. Es rododendrus pie pirmā + temperatūras apleju ar viegli siltu ūdeni.

 

 

 

 

ja sniegs būs biezs, kā pagājušo ziemu, ieteicams no skujkokiem (piemēram, parastajiem kadiķiem „Tatra”, „Stricta”) nopurināt biezo sniega kārtu, lai tie neaplūztu.

 

 

Tagad jau gan laikam būs par vēlu, bet atradu interesantu variantu, iespējams, ka kādam izdodas vēl pamēģināt, jo zeme nav sasalusi, izrociet rabarberu puduri un ienesiet to siltumnīcā, laistīt to jāsāk februārī, pieļauju iespēju, ka marta beigās var domāt par vitamīnu kokteili

 

 

 

 

Ir laiks padomāt par  augļu koku stumbru kaļķošanu (parasti sāk 3. gadā pēc iestādīšanas), tas pasargās no sala brūcēm un saules apdegumiem, aizkavē slimību iekļūšanu augā un iznīcina kaitēkļu ziemojošās stadijas.

 

 

 

Lai mājā ienāktu prieks ir laiks plaucēt zarus un uzziedināt sīpolpuķes: narcises un hiacintes.

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tu rūpējies par savu dārziņu šobrīd?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 17. janvāris 2012 12:37

vai sniegs pie tevis jau uzsnidzis, ja nē uzrušini viņiem virsū zemi

Cerīte 17. janvāris 2012 12:11

Es nokaļķoju jau novembrī.Mani rūpju bērni šoziem ir holandes īrisi-tie jau ir izlīduši.

nosiguldas 17. janvāris 2012 12:00

es arī rozes ar skujām nesedzu, tīrot sniegu, uzmetu dobei, rozēm tikai aprušināju saknes, pēc pagājušā gada pieredzes, sniega pietika, lai rozēm būtu silti

KRX 17. janvāris 2012 11:09

ehhh.... mans dārzs laikam jūtas aizmirsts un pamests :( pa retam aizbraucam palūkoties vai nav izzagts pavisam. Sakarā ar silto ziemu pat rozes nesasedzu ar skujām :S ceru, ka mans slinkums paliks bez sekām. Citādi neko īpaši nedram ziemā. Nolēmām arī, ka šovasar maksimāli vienkāršosim dārza sortimentu, lai var paspēt apkopt.