Dārzkopja piezīmes- kas noderīgs būtu jāaudzē dārzā

nosiguldas
nosiguldas 1. septembris 2011 00:00
609

Meklējot informāciju par apinīšiem uzgāju kādu ļoti, pēc manām domām noderīgu informāciju visiem dārza draugiem un zaļā dzīvesveida piekritējiem. Šiem augiem būtu noteikti jāizbrīvē kāds stūrītis dārzā, garšaugu dobe taču ir, kapēc ne ārstniecības augu, galu galā savs dakteris dobē.

 

 

Lūk ko Iesaka Rīgas Stradiņa universitātes profesore Vija Eniņa- Melisa jeb citronmētra. Garšaugs ar patīkamu smaržu, ko garšas pastiprināšanai var pielikt pie citas tējas. Piemīt nomierinošs efekts, piemēram, stresa laikā līdzēs pret bezmiegu un galvassāpēm. Tējai ievāc lapiņas.

 

- Apinis. Augam ir nomierinoša iedarbība. Gatavoties sākušās apiņu drogas var iepildīt spilvenā — uzlabos miegu. Īpaši noderīgts šāds spilvens ir maziem bērniem, kurus moka sāpošs vēderiņš. Ieelpojot aromātu, sāpes rimsies.

 

- Raudene — garšaugs un ārstniecības augs. Parasti ievāc lapiņas, retāk — ziedus. Ja vāc kā drogu, tad ievāc ziedošus augu lakstus — galotnītes. Nomierinošs, atkrēpojošs, gremošanu veicinošs līdzeklis.

 

 

- Kliņģerīte. Var ievākt ziedu kurvīšus vai tikai oranžos mēlziediņus. Daudzveidīgs iedarbības efekts — žultsdzenoša iedarbība, lieto, ja ir gremošanas sistēmas traucējumi un pret iekaisumiem. Ziedu pulveris noderēs arī kā krāsviela ēdieniem.

 

- Piparmētra. Piparmētru lapiņām ir daudzveidīga iedarbība. Izmanto kā garšas akcentu ikdienas tējās. Var palīdzēt, ja ir gremošanas traucējumi vai slikta dūša. Uzlabos sirdsdarbību.

 

- Rudzupuķe (īstā zilā). Ziedi ir labs urīndzinējs. Noder, ja ir tūska. Lietojams arī nogurušām, iekaisušām acīm — no ziedu uzlējuma var gatavot rudzupuķu kompresi.

 

 

- Tīruma kosa (nezāle). Izžāvēta ir labs urīndzinējs. Var mazināt sāļu izraisītas problēmas, locītavu sāpes. Jāatceras, ka kosas lakstu tēju var lietot tikai tad, ja ir veselas nieres.

 

- Virza (nezāle). Svaigā veidā piegriež pie salātiem. Labs urīndzinējs, noņem tūsku un ir minerālvielu avots.

 

Reti nekaunīga nezāle, man ir pilns dārzs, vaļā nevar tikt. man vēl pietrūkst rudzupuķes un kosa, jā laikam garšaugs ko minējām sk pasākumā ir raudene, tātad arī tas man ir.

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kādus veselīgos augus tu audzē savā dārzā?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies