Dārzkopja piezīmes - kas noder lai apstādītu kalnu

nosiguldas
nosiguldas 5. jūnijs 2012 11:00
1118

Beidzot esam tikuši pie bērnu laukuma, par to jau rakstīju Māmiņu klubā, šoreiz par to, kā vienkāršs nezāļu kalns tika pie jaukas rotas un ceru, ka priecēs apkārtējo acis.

Kad vietai, kur bija plānots bērnu laukums, noņēmām virsējo kārtu izveidojās liels kalns, kura izvešana prasītu diezgan ievērojamus līdzekļus. Tapēc bija skaidrs, ka kalns paliks, jautājums bija tikai par to, ko ar viņu darīt. Tā kā mums nav vietu, kur bērniem ziemā vizināties ar ragaviņām, konstatēju, ka tā varētu būt izeja, bet ko darīt ar otru pusi, to uz kuru skatīsies mazuļi un visi apkārtējie. Tātad jāapstāda ar dažādiem augiem. Izziņoju ciemā, ka man nepieciešami augi un sestdienā sāku 11.00 un beidzu stādīt 17.00.

Labi, ka laiku pa laikam lija lietus un man nebija jādomā par laistīšanu. Stādīju pa nenoteiktas formas laukumiņiem, mainot augus ar krāsainām lapām uz zaļo lapu īpašniecēm. Rezultāts sanāca labs, pēc pāris nedēļām varēs redzēt īsto skatu, jo tad daļa augu jau sāks stiepties.

Stādīšanai izmantoju pēc iespējas pieticīgākus augus, bet tādus, kas ātri aug un izskatās dekoratīvi. zemsedzes augiem ir laba īpašība, tās apslāpē nezāles, tas arī ir mans uzdevums.

Un kādi ir šīs vasaras jaunievedumi tavā dārziņā? 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 6. jūnijs 2012 08:57

ložņu cekuliņš zemā ģipsene, zemie īrisi, primulas, amoliņš, anemones, segliņi, zemie flokši

Cerīte 5. jūnijs 2012 22:14

Man ar ir kalns ,visādi normāli apstādāms,bet viena nogāze ir gandrīz 90 grādu lemķī.Nu jau 3 gadus cīmos ar nezālēm un pamazām apaudzēju-visupirms jau ģipsenes,tad neļķes/spalvu un daudzgadīgās/,kā akcenti daudzkrēsu magones,lupīnas un pelašķi,kā ari dekoratīvie raspodiņi.Bet pavasaros to vietā -zēmās narcises ,krokusi,pušķinijas tulpes utt.Esmu panākusi ziedušas pļavas efektu,pa vidu tukšās vietās iekaisu ari rudzupuķes,neaizmirstules,salvijas utt.

annete 5. jūnijs 2012 19:10

Tu raksti: "zemsedzes augiem ir laba īpašība, tās apslāpē nezāles." Vai vari pateikt kādu nosaukumu? ;)

Sieviešuklubs.lv 5. jūnijs 2012 13:05

Esi atradusi labu, praktisku risinājumu, kā izmantot zemi, kas samesta kaudzē! :)