Dārzkopja piezīmes- kā glābjam mūsu augus no karstuma

nosiguldas
nosiguldas 7. jūnijs 2011 13:02
735

Nu beidzot ir iestājies karstais laiks un līdz ar viņu nepieciešamība laistīt dārzu. Es šos darbus daru vakarā, kad atgriežos no darba, saka, ka labākais laiks laistīšanai tomēr ir agrs rīts. Es protams arī iesildu ūdeni, bet tā visam dārzam nepietiek un tapēc protams, ka laistīšana notiek ar aukstu ūdeni, tomātus leju 2-3 reizes nedēļā nolieku šļūteni uz saknēm un ļauju ūdenim apskalot augu.

Gurķus aplaistu visus no saknes līdz augšējām lapām. Mana kaimiņiene saka, ka laukā  gurķus nevajagot liet, jāpaciešas, jo ja gurķi nelaista no paša sākuma saknes ejot dziļi zemē un ūdeni gŗķīts sameklē pats, man nav tāda rakstura tapēc es laistu arī āra gurķus. Nenovērtējams palīgs ir ūdens smidzinātājs, kas kalpo jau 3. gadus un maksāja latu ar santīmiem- uz pamatnes ir uz augšu uzliekti metāla radziņi, kad sākas laistīšana viņš griežas. Tā kā puķu dārzu cienāju ar ūdeni caur lapām. Esmu dzirdējusi, ka siltumnīcā esot labs laistīšanas veids -katram, augam blakus ierakt plastmasas pudeli ar dibenu uz augšu, to nogriezt un pašu pudeli piepilda ar ūdeni, kas lēnām iesūcas zemē, pati gan neesmu to mēģinājusi.

 

Un kā Jūs cīnaties ar lielo sausumu?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 8. jūnijs 2011 08:52

vakar skatījos kaimiņienes gurķus un zini viņi aug bez laitīšanas, ja nelejot gurķis sakni laižot dziļi zemē, lejot atstājot virspusē.

minniite 7. jūnijs 2011 19:59

Laistu visu vēlu vakarā, kad ir tumšs vai agri no rīta,kad meitas vēl guļ.
ar nostādinātu ūdeni.
lauka gurķus laistu, tad izšūs viņi,ja nelaistīs